Te sprzęty umilą ci wolny czas. Wybór najlepszych słuchawek, głośników oraz gratka na fanów klasycznych dźwięków!

Muzyka umila nam życie. Warto zaopatrzyć się w przenośne głośniki i słuchawki, które znacznie poprawią komfort naszego życia podczas wyjazdów wakacyjnych, ale i codziennych chwil.

Słuchawki - kultowe modele w dobrych cenach

Na rynku istnieje szeroki wybór słuchawek rozmaitego typu. W ofercie sklepowej można odnaleźć zarówno słuchawki douszne, jak i nauszne. Nasz wybór sprowadza się także do tego, czy słuchawki mają być przewodowe, czy bezprzewodowe.  

Skupmy się jednak na słuchawkach, które z łatwością można wziąć w drogę. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą słuchawki dokanałowe, które umieszcza się w małżowinie usznej. Dzięki temu lepiej wygłuszają dźwięk z zewnątrz. Modele tego typu z jednej strony są bardzo poręczne, zaś z drugiej mogą zapewniać wysoką jakość dźwięku.

Słuchawki AirPodsSłuchawki AirPods fot. ceneo/ shutterstock

Głośniki na imprezy plenerowe 

Warto zaopatrzyć się również w głośniki bezprzewodowe, które idealnie sprawdzą się podczas letnich imprez. Najczęściej spotykamy się z produktami tego typu, które łączą się z telefonem za pomocą sieci Bluetooth. Parowanie z głośnikiem jest bardzo proste, wystarczy przytrzymać odpowiedni przycisk na urządzeniu i wyszukać go na telefonie. To, na co warto zwrócić uwagę to odpowiednia odporność na czynniki mechaniczne. Dobrze również by było, aby wybrane przez nas modele były odporne na wodę.

Głośniki bezprzewodoweGłośniki bezprzewodowe fot. ceneo

Głośniki bezprzewodoweGłośniki bezprzewodowe fot. ceneo

Gramofony - sprzęt dla melomanów i nie tylko

Gramofony znowu stają się popularne.  Stanowią doskonałą alternatywę dla cyfrowych urządzeń do odtwarzania muzyki. Według użytkowników muzyka z gramofonu ma pewną głębię, której brakuje cyfrowym odpowiednikom.

Wraz z nadejściem ery płyt CD, a następnie plików muzycznych w formie elektronicznej, wydawało się, że gramofony odejdą w niepamięć. Kto tak jednak sądził, był w sporym błędzie. Chociaż płyty winylowe, a także sam gramofon, nie należą do najporęczniejszych, jak dotąd nie udało się zastąpić wyjątkowego brzmienia, jakie można dzięki nim osiągnąć. Co więcej, gramofon to klasyka, która u wielu osób z pewnością wywołuje nostalgiczne uczucia.

GramofonyGramofony fot. ceneo

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.