Sprzęty, które ułatwią nam porządki. Roboty sprzątające i do szyb wyręczą nas z domowych obowiązków!

Sprzątanie domu jest czasochłonne i często kojarzy nam się ze sporym wysiłkiem, szczególnie jeśli mamy do czynienia z miejscami trudnodostępnymi i uporczywymi zabrudzeniami. Warto zaopatrzyć się w sprzęty, które ułatwią nam, a niektóre wykonają za nas domowe obowiązki.

Te sprzęty ułatwią domowe porządki

Sprzątanie domu jest czasochłonne i często kojarzy nam się ze sporym wysiłkiem, szczególnie jeśli mamy do czynienia z miejscami trudnodostępnymi i uporczywymi zabrudzeniami. Warto zaopatrzyć się w sprzęty, które ułatwią nam obowiązki. Wybrałyśmy kilka rzeczy, które powinna mieć każda perfekcyjna pani lub pan domu. 

Mycie okien to zadanie, które wielu z nas spędza sen z powiek. Jednak nie ma jak od niego uciec, szczególnie w miastach, gdzie okna brudzą się zdecydowanie szybciej. Na szczęście na rynku dostępne są bardzo pomocne sprzęty. 

Robot czyszczący szyby Hobot 2S całkowicie wyręczy Cię z tego obowiązku! 

Sprzęty do sprzątaniaSprzęty do sprzątania fot. ceneo

Sprzęty KARCHER - wiodąca marka sprzętu do sprzątania 

Kärcher – globalnie działająca niemiecka firma rodzinna z siedzibą, znana z produkcji urządzeń i systemów czyszczących, a zwłaszcza urządzeń wysokociśnieniowych. Firma została założona w 1935 roku przez Alfreda Kärchera. Początkowo Kärcher zajmował się produkcją pieców przemysłowych. Wraz z rozwojem pierwszego w Europie wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego w roku 1950 firma zmieniła profil swojej działalności na produkcję maszyn czyszczących. Od tego czasu Kärcher odgrywa znaczącą rolę w rozwoju urządzeń wysokociśnieniowych, firma posiada ponad 380 patentów. Asortyment obejmuje dzisiaj: odkurzacze, myjnie samochodowe, parownice, środki czyszczące, szorowarki, urządzenia do czyszczenia suchym lodem, zamiatarki oraz myjki wysokociśnieniowe. 

Parownice doskonale sprawdzają się na wszystkich wodoodpornych powierzchniach domowych. Dzięki szerokiemu asortymentowi dostępnego osprzętu wielkość czyszczonej powierzchni oraz jej kształt nie stanowią przeszkody dla skuteczności usuwania zabrudzeń. Przykładowo, parownice doskonale czyszczą podłogi, blaty kuchenne, kabiny prysznicowe, kaloryfery i piekarniki oraz drobne elementy, takie jak armatura czy fugi. Gorąca para pod ciśnieniem sprawi, że miejsce, które sprzątasz, będzie nie tylko czyste, ale także higieniczne. Wyrzut pary usunie nawet kamień, dlatego świetnie sprawdzi się przy sprzątaniu łazienki. 

Parownica KarcherParownica Karcher fot. ceneo

Odkurzacze pionowe i roboty sprzątające

Odkurzacze pionowe i roboty sprzątające są innowacyjnymi urządzeniami, które znacząco ułatwiają codzienne zadania sprzątania. Odkurzacze pionowe są tradycyjnymi, ręcznymi urządzeniami, które posiadają silnik ssący oraz szczotki, umożliwiające skuteczne usuwanie kurzu, brudu i sierści zwierząt z podłóg. Są one łatwe w obsłudze i skutecznie docierają do trudno dostępnych miejsc.

Z kolei roboty sprzątające to autonomiczne urządzenia, które samodzielnie poruszają się po pomieszczeniach i odkurzają powierzchnie. Wyposażone w czujniki i kamery, roboty te skanują otoczenie, aby planować swoje ruchy i unikać przeszkód. Dzięki wbudowanym szczotkom i ssawkom skutecznie zbierają kurz, brud i sierść zwierząt, a następnie wracają do swojej stacji ładowania.

Roboty sprzątająceRoboty sprzątające fot. ceneo