Lato w salonie - jak urządzić pokój dzienny przystosowany do upałów?

Lato niedługo, warto zatem zrobić przegląd własnego salonu i pokój dzienny przygotować do wakacyjnego czasu. Letni wystrój wnętrza przypomni nam o cieple na zewnątrz i pomoże też zatrzymać letnią radość w domu na dłużej. Aranżacja letniego salonu nie jest trudna - wystarczy kilka sprytnie dobranych dodatków i ciekawe rozwiązania, a kolory lata i letnie elementy pojawią się w salonie, ożywiając go. Letnich aranżacji wnętrz nie trzeba się bać. Zmiany nie są duże, a pozwolą na atrakcyjne przearanżowanie przestrzeni. W lecie warto postawić też na takie aranżacje z innego powodu - dzięki nim radzenie sobie z dokuczliwymi upałami będzie o wiele łatwiejsze.

Letnie dekoracje domu — letni klimat w salonie

Jeśli chcesz postawić na letnie dekoracje domu, koniecznie postaw na kolory lata. Letnie dekoracje wnętrza to dodatki w jasnych kolorach lata: pomarańczowym, żółtym, czerwonym, zielonym lub niebieskim. Zdecydować możesz się na jeden kolor albo połączyć je, tworząc ciekawy wygląd salonu energetycznego.

Letnia aranżacja salonu energetycznego to nowoczesny i bardzo dynamiczny sposób na urządzenie pokoju dziennego. Wnętrze salonu energetycznego może nie każdemu się spodobać — letnie kolory są bardzo wyraziste. Pamiętaj jednak, że równie ciekawy efekt możesz osiągnąć, wprowadzając jeden kolor (niebieski, czerwony, żółty, zielony lub pomarańczowy) albo pastelowe odcienie tych kolorów.

Dodatki, które wprowadzą wakacyjny klimat

Letnie dekoracje wnętrza to też sprytnie umieszczone dodatki. Na czas lata zrezygnuj z ciężkich i grubych koców, postaw raczej na kolorowe poduszki dekoracyjne lub lżejsze i cieńsze tkaniny. Meble tapicerowane Merkury Market warto przyozdobić właśnie takimi lekkimi tekstyliami.

Nie zapomnij też o przyozdobieniu komody, stołu lub stolika kawowego Merkury Market. W roli dekoracji sprawdzą się wazony ze świeżymi kwiatami — taka dekoracja domu zdecydowanie ożywi Twój pokój dzienny i sprawdzi się w przestrzeni salonu energetycznego. Z pomocą kolorowych kwiatów łatwiej będzie też wprowadzić kolory lata do wnętrz.

Innymi dekoracjami, na które warto postawić w lecie, będą na pewno kosze lub pojemniki z wikliny, słomy lub trzciny. Sprawdzą się też ramki oraz lustra. Podobne dekoracje odnajdziesz w stylu boho, jeśli zatem chcesz stworzyć aranżację letniego salonu energetycznego, możesz zainspirować się właśnie tym stylem wnętrzarskim.

Letnie dodatkiLetnie dodatki Fot. Merkury Market

Zadbaj o orzeźwienie!

W czasie urządzania letniego wystroju salonu nie zapominaj o tym, że lato to nie raz uciążliwe upały. Warto na ten czas zabezpieczyć się przed gorącem. Myśląc nad modnymi letnimi dekoracjami, pomyśl też o zrobieniu miejsca na wiatrak lub przenośny wentylator Merkury Market, zwłaszcza wtedy, gdy nie masz klimatyzacji zainstalowanej w domu.

W lecie często na upały stosuje się zimne napoje z lodem. Warto pamiętać, że szklanki z lodem lubią się "pocić" a spływająca woda może pozostawiać brzydkie ślady na stole lub stoliku kawowym. Aranżując pomieszczenie z modnymi letnimi dekoracjami, pamiętaj o tym, by dodać tace na stół lub kolorowe podkładki na szklanki.

Dobrym sposobem na upały będzie też zasłanianie okien przed zbyt mocnym słońcem. Przydadzą się do tego zasłony lub rolety. Modele w atrakcyjnych kolorach będą idealnie pasować do salonu energetycznego. Letni salon można też ozdobić wzorzystymi zasłonami, sprawdza się zwłaszcza modele z motywem dżungli.

Letni klimatLetni klimat Fot. Merkury Market

Zatrzymaj lato na dłużej!

Letnie aranżacje to opcja nie tylko na wakacyjne miesiące. Modne kolory, letnie wzory i wakacyjny klimat możesz zatrzymać w salonie na dłużej, dzięki temu wspomnienia z wakacji pozostaną żywe. Jeśli chcesz na dłużej zatrzymać lato w salonie, ustaw na komodzie lub meblościance pamiątki z wakacji.

Modne kolory lata, naturalistyczne wzory i ciekawe dekoracje domu sprawią, że wnętrze będą pełne lata i pozytywnych odczuć. Koniecznie zdecyduj się na delikatne zmiany — efekt naprawdę Cię zaskoczy!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.