Lody domowej roboty, czekoladowe fondue, a może orzeszki z kremem? TOP sprzętów do deserów

Wyobraź sobie rozpływające się w ustach lody o kremowej konsystencji, aromatyczne czekoladowe fondue otulające soczyste owoce, czy też chrupiące orzeszki z kremowym nadzieniem. Teraz możesz przekształcić te marzenia w rzeczywistość, odkrywając topowe sprzęty do deserów, które pozwolą Ci osiągnąć mistrzostwo w przygotowywaniu tych niebiańskich smakołyków.

Niezależnie od okazji czy pory roku, deser to zawsze doskonały sposób na zakończenie posiłku lub po prostu na wyjątkową przyjemność dla podniebienia. Nic nie dorównuje smakowi domowych deserów, które możemy przygotować samodzielnie, korzystając z najlepszego sprzętu do tego celu.

Maszynki do lodów 

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, żeby móc zrobić i zjeść pyszne lody, dokładnie takie, jakie lubisz, teraz możesz je spełnić. Jeżeli masz dzieci lub wnuki, to możesz spełnić nie tylko ich marzenie, bo kto nie marzy o domowych, przepysznych, chłodzących lodach? Używając maszynki do lodów, masz również gwarancję, że podajesz im zdrowy i wartościowy deser, a nie tylko puste kalorie, sztuczne barwniki i zagęszczacze.

Maszynka do lodów ArieteMaszynka do lodów Ariete fot. Media Expert

Gofrownice i opiekacze

Przepadasz za goframi, a może to ulubiona przekąska Twoich dzieci? Możesz ją przygotowywać we własnym domu, a potrzebujesz do tego solidnej gofrownicy. Dopasuj odpowiednie urządzenie i ciesz się smakiem świeżo upieczonych gofrów. Mogą one stanowić znakomite śniadanie, kolację czy po prostu przekąskę. Dodaj do swoich gofrów bitą śmietanę, owoce czy przeróżne posypki, a być może przygotujesz zdecydowanie smaczniejsze niż te, które kupujesz w ulubionym lokalu. 

A w specjalnych nakładkach dołączonych do opiekaczy przywołasz smaki dzieciństwa - orzeszki wypełnione kremem oraz domowe oponki!

Opiekacz AdlerOpiekacz Adler fot. Media Expert

Opiekacz ArieteOpiekacz Ariete fot. Media Expert

Czekoladowa fontanna 

Z poniższymi sprzętami w kilka chwil przyrządzisz rewelacyjną fontannę czekoladową z dodatkami. Śmiało możesz wykorzystać owoce, ciasteczka, pianki, herbatniki i cokolwiek, co przyjdzie Ci do głowy. Idealne na bale dla dzieci i imprezy dla dorosłych! Każdy smakosz doceni czekoladowy deser.

Zestawy do fondueZestawy do fondue fot. Media Expert

Saturatory do gazowanej wody i napojów

Wielu z nas bardzo lubi napoje gazowane. Przeważnie kojarzą się ze słodkim, kolorowym napojem. A gdyby tak przygotować samemu taki napój? Saturator do wody to właśnie urządzenie, które wtłoczy nam bąbelki do napoju. Saturator kojarzy się z zamierzchłą przeszłością, kiedy ktoś stał ze specjalnym wózkiem na ulicy. Do szklanki nalewano wodę gazowaną oraz wybrany sok. Współczesne urządzenia są niewielkie i eleganckie. Saturator domowy to urządzenie, które wpuszcza dwutlenek węgla do wody. Aby działał, trzeba włożyć do niego naboje z gazem. Naciskając guzik, uwalniamy gaz, który wlatuje do wody, tworząc znajome nam bąbelki. Do wody możemy dolać swojego ulubionego syropu. Napój zrobiony w domu z pewnością będzie miał mniej cukru niż ten ze sklepu, dodatkowo, jeśli sami robimy soki, możemy być pewni, że w napoju nie ma żadnych sztucznych barwników i konserwantów. 

Saturatory do wody gazowanej i napojówSaturatory do wody gazowanej i napojów fot. Media Expert

Copyright © Agora SA