Do domu i na taras - efektowne donice do kompozycji i pojedynczych roślin. Już od 60 zł

Wiosna w pełni, pora więc wyeksponować rośliny w taki sposób, aby pełniły funkcję ozdobną twojego ogrodu, balkonu czy tarasu! Posadź je do efektownych donic, tworząc ciekawe kompozycje, ale i nie tylko. Duże, ceramiczne modele lub wykonane z tworzyw sztucznych na pewno przyciągną twoją uwagę. Ceny zaczynają się już od 60 złotych. Sprawdź!

Donice na taras i balkon

Zawsze dbasz o to aby twój balkon prezentował się jak najlepiej? Świetny efekt na pewno dadzą kwiaty, które umieszczone w ciekawych donicach będą przyciągać wzrok. Na taras i balkon świetnie sprawdzą się ceramiczne lub z tworzyw sztucznych, które z powodzeniem zmieszczą nie tylko pojedyncze rośliny, a nawet obszerne kompozycje florystyczne. Poza tym, musisz wybrać takie donice na zewnątrz, które przetrwają ekstremalne warunki pogodowe. Zwłaszcza latem, doniczki będą się szybko nagrzewać pod wpływem słońca, a to z kolei będzie prowadzić do szybkiego odparowywania wilgoci. Co więcej, donice wykonane z naturalnych materiałów pozwalają na swobodniejszy dopływ powietrza do korzeni, co przekłada się na kondycję roślin. Alternatywą mogą być lekkie doniczki z tworzywa sztucznego. Sprawdź nasze propozycje!

DoniceDonice Fot. Ceneo

Donice zachwycające formą

Zapomnij o doniczkach o pękatym kształcie - teraz masz o wiele więcej do wyboru! Modele do ogrodu i na balkon zachwycają formą. Będą nie tylko świetnym 'domem' dla roślin, ale i efektownym elementem wystroju. Nam szczególnie wpadł w oko zestaw donic, który w przepiękny sposób nada wyrazistego klimatu w ogrodzie czy na tarasie. Materiał, z którego został wyprodukowany zestaw doniczek to słynące z dużej wytrzymałości tworzywo sztuczne - polipropylen. Wysoka odporność na śnieg, deszcz czy promienie słoneczne sprawia, że produkt posłuży ci przez wiele lat. Ponadto donice fakturą przypominają tradycyjny rattan i mają specjalny system odprowadzania wody. Same plusy! Sprawdź też propozycje.

DoniceDonice Fot. Ceneo

Donice do pnączy i nie tylko

Pnące rośliny są bardzo popularne w ogrodach i potrzebują specjalnego miejsca aby mogły pięknie się rozrastać. Do tego typu roślin idealna będzie donica z wbudowaną kratką. Ta wybrana przez nas jest wykonana z litego drewna akacjowego, które zostało wykończone jasnym olejem, aby wydobyć jego kolor i uczynić go odpornym na warunki atmosferyczne. Donica ma dość rustykalny wygląd i doda naturalnego uroku przestrzeni na zewnątrz. Posiada dużą skrzynkę, która pomieści znaczną ilość roślin i kwiatów. Koniecznie zaopatrz się w taką donicę!

DoniceDonice Fot. Ceneo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.