Dobrze zorganizowana łazienka - przydadzą się kosze na pranie. Te z bambusa i wikliny mają wiele zalet!

Chyba każdy zgodzi się, że łazienka to bardzo ważne pomieszczenie. Nie lada sztuką jest zagospodarowanie takiej przestrzeni, aby była funkcjonalna oraz wygodna. Kluczem do dobrej organizacji będą kosze i pojemniki!

Dobrze zorganizowana łazienka

Chyba każdy zgodzi się, że łazienka to bardzo ważne pomieszczenie. To miejsce, w którym codziennie dbamy o higienę, wykonujemy różne czynności, a także przechowujemy całkiem dużo rzeczy: kosmetyki, chemię gospodarczą, ręczniki, brudne pranie itp. Niestety w wielu mieszkaniach łazienka jest bardzo mała – mieści jedynie toaletę, kabinę prysznicową, zlew i jedną niewielką szafeczkę. Organizacja prania w domu może być wówczas wyjątkowo uciążliwa. Czasami nawet w większych łazienkach możemy mieć wrażenie wiecznego nieporządku. Nie lada sztuką jest zagospodarowanie takiej przestrzeni, aby była funkcjonalna oraz wygodna. Kluczem do dobrej organizacji będą kosze i pojemniki, które ułatwią ci życie. Dzięki nim jednocześnie będzie można schować przedmioty, aby nie leżały na widoku, oraz zwolnić nieco miejsca. Kosze na bieliznę sprawdzą się w każdej łazience, nawet tej niewielkiej. Dostępne w różnych rozmiarach i materiałach, pomogą nam zorganizować przestrzeń i utrzymać porządek. 

Kosze na pranieKosze na pranie fot. tohurt

Kosze na pranie z bambusa

Wybierając pojemnik na pranie, kierujemy się przede wszystkim względami praktycznymi: powinien być pojemny, wygodny w użytkowaniu oraz mieścić się w łazience lub niewielkiej sypialni. Nie należy jednak zapominać, że kosz na bieliznę to nie tylko obowiązkowy element wyposażenia, ale również dodatek, za pomocą którego możesz uzupełnić wystrój wnętrza. Zastanawiasz się, jaki wybrać kosz na pranie – czarny czy kolorowy? Warto wybrać kosz na pranie dopasowany do stylu pomieszczenia lub postawić na neutralny kolor, dzięki któremu wąski kosz na pranie stanie się niemal niewidoczny. Kontrastowy czarny kosz na pranie to świetne rozwiązanie w przypadku łazienki lub sypialni w stylu nowoczesnym, szary doskonale wpisuje się w wystrój rustykalnego wnętrza.

Bambusowe kosze na bieliznę są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Ponadto, wyglądają bardzo estetycznie i można je swobodnie dopasować do innych elementów wystroju łazienki. Dużą zaletą kosza bambusowego jest niewątpliwie elegancki wygląd. 

Kosze na pranie z bambusaKosze na pranie z bambusa fot. tohurt

Kosze na pranie z wikliny

Ciekawą opcją jest kosz na panie wykonany z wikliny. Jest wytrzymały, odporny, a przy tym lekki. Wysoka jakość wykonania sprawi, że będzie on dobrze wyglądać w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach. Odpowiednią cyrkulację powietrza zapewnią żeberkowe łączenia oraz otwory wentylacyjne, dlatego wewnątrz nie będą gromadzić się brzydkie zapachy - jest to dobre rozwiązanie do łazienki małych rozmiarów. Wąski pojemnik na ubrania pozwala na umieszczenie go nawet w najmniejszych zakamarkach łazienki czy pralni.

Kosze wiklinoweKosze wiklinowe fot. tohurt

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.