Zastrzyk witamin i letnie orzeźwienie! Te sprzęty pomogą ci przygotować zdrowe koktajle, smoothie, napoje i desery

Lato to doskonały czas na eksperymentowanie z różnymi smakami i przygotowywanie zdrowych i orzeźwiających napojów oraz przekąsek. Jeśli chcesz dodać do swojej diety więcej witamin i minerałów, a jednocześnie cieszyć się wspaniałymi smakami, warto zainwestować w kilka pomocnych sprzętów.

Saturatory do wody gazowanej i napojów

W czasach PRL w upalne dni wszyscy spotykali się przy dużych dwukołowych wózkach, które serwowały obywatelom wodę sodową. Współczesne saturatory w niczym nie przypominają tych z minionej epoki. Mają kompaktowe rozmiary i elegancki wygląd, dzięki czemu dobrze prezentują się w kuchni i nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni. Budowa saturatorów nie jest skomplikowana. Z wyglądu przypominają zwykłe butelki, zazwyczaj wyprodukowane ze szkła lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. 

Saturatory pozwalają przygotować wodę gazowaną w domu, co jest ogromną wygodą, gdyż w każdej chwili możemy sięgnąć po ulubioną wodę z bąbelkami, bez konieczności wychodzenia do sklepu. A jeśli do wody dodasz ulubiony syrop, otrzymasz pyszny napój gazowany, który zapewni ci odpowiednie nawodnienie wraz z dobrym smakiem.

Tu dochodzimy do kolejnej zalety saturatorów, a jest nią ekologia i troska o środowisko. Dzięki tym praktycznym urządzeniom znacznie ograniczymy produkcję plastiku, ponieważ będziemy używać tylko jednej wielorazowej butelki. Korzystnie odbije się to również na naszym budżecie, gdyż nie będziemy musieli kupować wody gazowanej w butelkach.

SaturatorySaturatory fot. maxelektro

Blendery - włącz smart blendowanie!

Jeśli szukasz sposobu na przygotowanie zdrowych i pysznych smoothie, koktajli, zup czy sosów, to blender jest idealnym urządzeniem dla ciebie! Z jego pomocą w prosty i skuteczny sposób rozdrobnisz lub zmiksujesz świeże owoce i warzywa, a nawet kostki lodu. Możesz wybierać spośród blenderów kielichowych, ręcznych, z bidonem, a także nowoczesnych blenderów próżniowych, które wykorzystują miksowanie próżniowe. 

Jaki blender wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na zakup blendera do kuchni, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj będzie dla nas odpowiedni. A zatem, dla kogo polecany jest blender ręczny, a dla kogo kielichowy?

Blendery ręczne polecane są dla osób, które wiele czasu spędzają w kuchni na przygotowywaniu różnych potraw. Nadają się one zarówno do przyrządzania koktajli i musów, jak i past kanapkowych, sosów, kremowych zup, hummusu czy masła orzechowego.

Blendery kielichowe są przede wszystkim przeznaczone dla osób, które przygotowują duże ilości koktajli, musów, smoothie czy zup. Ze względu na to, że mają one silniki o dużej mocy, sprawdzą się do rozdrabniania twardych warzyw i owoców.

Natomiast wysokoobrotowy blender próżniowy będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które są na diecie, dbają o swoją sylwetkę, a także dla tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać. Taki blender sprawdzi się również dla osób, które szykują jednoporcjowe przekąski do szkoły czy biura.

Włącz smart blendowanie! Przygotuj pyszne koktajle, zupy, lody, ciasta oraz pasty do smarowania w jednym urządzeniu!

BlenderBlender fot. maxlektro

BlenderBlender fot. maxelektro

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.