Nowoczesne łóżka. Wygodne i stylowe meble do sypialni

Sypialnia jest miejscem w domu, gdzie spędzamy znaczną część naszego czasu. Dlatego ważne jest, aby zapewnić sobie komfort i wygodę w tym pomieszczeniu, a jednym z kluczowych elementów wyposażenia sypialni jest oczywiście łóżko.

Stylowe łóżka tapicerowane na nóżkach

W twoim guście są łóżka minimalistyczne, które nie są zbyt masywne? Nowoczesne, wizualnie lekkie i subtelnie uzupełniające wystrój sypialni? Klasyczny wygląd w połączeniu z wygodą użytkowania to właśnie łóżka na nogach!

Przyjmuje się, że standardowy rozmiar łóżka dwuosobowego to 160 x 200. Łóżko takich rozmiarów zmieści się niemal w każdej sypialni, ponadto pozostawiając dużą swobodę ruchu. Co więcej, jest to wystarczająca ilość miejsca, na której komfortowo wyśpią się dwie osoby. Jeżeli jednak dysponujesz większą przestrzenią i chcesz mieć łóżko 180 x 200, a nawet łóżko 200 x 200.

ŁóżkaŁóżka fot. My Bed

Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne to meble niezwykle wytrzymałe, masywne, lecz eleganckie. Dlaczego kontynentalne? Cechują się bardzo wysokim poziomem wygody, wręcz wyjątkowym – z tego względu są niezwykle popularne w Europie, a szczególnie we Francji, Hiszpanii i Holandii. Konstrukcja łóżka kontynentalnego składa się z twardych i stabilnych elementów oraz kilku warstw. Dolna część łóżka, czyli skrzynia, zazwyczaj wykonana jest z drewna, stali lub innych materiałów.

Łóżka kontynentalne zdecydowanie nadają szyku, elegancji i wnoszą do sypialni odrobinę hotelowego luksusu. Wysoka jakość łóżek tapicerowanych to ich dodatkowa, wizualna i użytkowa zaleta. Łóżka kontynentalne zazwyczaj są polecane dla osób, które cenią sobie niebywały komfort. Co więcej, pasują do każdego wnętrza!

Łóżko kontynentalneŁóżko kontynentalne fot. My Bed

Łóżka z pojemnikiem na pościel

Przed pójściem spać zdejmujesz ozdobną narzutę oraz poduszki, podnosisz stelaż i wyjmujesz to, co jest ci akurat niezbędne, czyli pościel. Łóżka z pojemnikiem na pościel mogą być bardzo przydatne, a ich główną zaletą jest przechowywanie pościeli w łatwy i wygodny sposób. To bardzo korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które zmagają się z małymi pomieszczeniami lub zwyczajnie brakuje im miejsca do przechowywania. Co więcej, łóżko z pojemnikiem na pościel bardzo ułatwia utrzymanie porządku w sypialni. To obecnie jeden z najbardziej pożądanych mebli do sypialni!

Łóżko z pojemnikiem na pościelŁóżko z pojemnikiem na pościel fot. My Bed

Łóżko z pojemnikiem na pościelŁóżko z pojemnikiem na pościel fot. My Bed