Utrzymaj ubrania w idealnym stanie. Pomogą ci w tym parownice i golarki do odzieży

Każdy z nas chciałby, aby jego ubrania zawsze prezentowały się świeżo i elegancko. Niestety, codzienne noszenie, pranie i prasowanie mogą spowodować zużycie i utratę jakości naszych ulubionych ubrań. Na szczęście istnieją skuteczne narzędzia, które mogą nam pomóc w utrzymaniu ubrań w idealnym stanie. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w te urządzenia i jak mogą one pomóc w utrzymaniu naszej garderoby w doskonałej kondycji.

Czym jest parownica do ubrań? 

Czasami śpieszymy się do pracy i nie mamy czasu rozkładać całej deski do prania, żelazka i prasowania zagnieceń na sukience czy koszuli. Na szczęście możemy liczyć na znacznie mniejsze urządzenie, które zapewni nam szybkie i skuteczne prasowanie ubrań. Jest niewielkich rozmiarów i możemy zabierać je ze sobą na różne wyjazdy, ponieważ bez problemu zmieści się w naszej walizce lub bagażu podręcznym. 

Parownica do ubrań jest urządzeniem, które niezwykle przydaje się w domu. Zazwyczaj parownice są niewielkich rozmiarów - jak klasyczne żelazko. Działanie parownicy bazuje na gorącej parze wodnej, która wygładza pomarszczoną tkaninę, bez używania deski do prasowania. Urządzenia te bardzo dobrze leżą w dłoni, a ich długa rączka zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas emitowania pary. Często parownice w komplecie zawierają dodatkowe elementy, takie jak szczotka, nakładka do usuwania zanieczyszczeń czy zmechaceń.  Małe parownice wymagają powieszenia ubrań na wieszaku na wysokości lub położenia na odpowiednią powierzchnię. Jednak są dostępne parownice ze stojakami, dzięki którym nie trzeba się martwić o dobór odpowiedniego miejsca do prasowania. Taka opcja usprawni również odświeżanie innych materiałów takich jak obrus, zasłony czy firanki. Parownica do ubrań idealnie sprawdzi się również w przypadku, kiedy chcemy rozprawić się z niechcianymi roztoczami i bakteriami w naszej pościeli. Ich odchody zawierają alergeny, które mogą powodować alergię, nieżyt nosa, migrenowe bóle głowy, wysypki skórne, a nawet astmę oskrzelową czy atopowe zapalenie skóry. Para wodna o wysokiej temperaturze pomoże w pozbyciu się niechcianych lokatorów. 

Parownice i stacje paroweParownice i stacje parowe fot. Vobis

Na co zwrócić uwagę przy zakupie parownicy do ubrań?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na moc parownicy do ubrań. To od tego zależy, jak szybko wyprasujemy swoje ubranie i w jaki sposób będzie wygładzone. Czas nagrzewania także jest ważny, ponieważ to on odpowiada za szybkość przygotowania ubrania przed wyjściem. Wielkość zbiornika na wodę jest dosyć istotna - od tego parametru zależy to, ile ubrań jesteśmy w stanie wyprasować za jednym razem. Regulacja siły strumienia pozwoli nam dopasować urządzenie do konkretnych tkanin. Najlepsza parownica powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Długi kabel zasilający będzie dodatkowym atutem, ponieważ pozwoli to na wybór komfortowego miejsca do prasowania. 

Golarki do odzieży

Golarki do odzieży są kolejnym niezastąpionym narzędziem w utrzymaniu ubrań w doskonałym stanie. Są to urządzenia, które usuwają kłębki, zmechacenia i luźne włókna z tkanin. Te irytujące niedoskonałości często pojawiają się na ubraniach po kilku praniach lub noszeniu, zwłaszcza na dzianinach i wełnie. Golarki do odzieży działają za pomocą ostrej, obrotowej głowicy, która delikatnie przesuwa się po powierzchni tkaniny, usuwając wszelkie niedoskonałości. Są one bezpieczne w użyciu i nie uszkadzają tkanin. To praktyczne urządzenie do usuwania zmechaceń z ubrań, tapicerki, koców i innych tekstyliów, dzięki czemu dłużej wyglądały będą one jak nowe!

Golarki do odzieżyGolarki do odzieży fot. Vobis

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.