Masywne stoły z drewna do jadalni

Drewno to naturalny materiał, który chętnie wykorzystywany jest w różnych aranżacjach. Stosuje się go zarówno na podłogach, jak i na ścianach, z drewna wykonuje się meble i dodatki. Jednym z ciekawszych elementów będzie na pewno masywny stół drewniany do jadalni. Drewniany stół pozwoli zorganizować miejsce do jedzenia dla biesiadników, może też stać się centrum rodzinnego życia. Nowoczesny stół o masywnej formie zaprezentuje się szczególnie ciekawie. W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej? Zobacz razem z nami!

Czym wyróżnia się masywny stół drewniany?

Stoły z litego drewna mogą mieć różną formę. Masywne, solidne modele będą szczególnie wyróżniały się we wnętrzach, dlatego ich zakup musi być przemyślany. Takie modele wykonywane są z grubszych desek, nogi stołu są masywne i stanowią idealne oparcie dla grubego blatu. Stół jest ciężki i dokładnie takie wrażenie ma sprawiać.

Blat wykonywany jest z drewna, ale nogi mogą być wykonane z metalu. Mebel może mieć bardzo prostą, nowoczesną formę, ale masywne stoły w klasycznych aranżacjach często mają zdobione nogi i to w bardzo niecodzienny sposób — nie brak tu np. artystycznie wykonanego rzeźbienia.

Masywne stoły drewniane wykonuje się z różnego rodzaju drewna. Popularne jest wykonywanie takich mebli z litego drewna dębowego, ale stosowane są też inne gatunki (jesion, buk, orzech amerykański). Taki drewniany stół jadalniany w zamyśle ma być ciężkim i dominującym w aranżacji elementem.

Masywne stoły drewnianeMasywne stoły drewniane Fot Merkury Market

Jaki kształt może mieć stół z drewna?

Stół w jadalni z oferty Merkury Market to miejsce przede wszystkim przeznaczone do spożywania posiłków, ale może też stać się punktem spotkań rodzinnych lub spotkań ze znajomymi. Dobrze jest zatem wybrać taki model, którego kształt nie tylko dopasuje się do przestrzeni, ale również będzie zwiększał funkcjonalność całego pomieszczenia.

W przypadku stołów z drewna możesz zdecydować się na zakup stołu nierozkładanego. Stoły takie nie zwiększają powierzchni swojego blatu. Rozkładane stoły z kolei można powiększyć o dodatkowe kilka miejsc, przyda się to, gdy będziesz chciał zorganizować święta w swoim domu lub oczekujesz na większą ilość gości.

Stoły z drewna naturalnego Merkury Market mogą mieć kształt kwadratowy, prostokątny, okrągły lub owalny. Ich rozmiar też może być różny, najlepiej dobrać taki mebel, który ładnie wypełni przestrzeń jadalni. Zbyt duży stół będzie niefunkcjonalny i trudno będzie wokół niego się poruszać, z kolei zbyt mały mebel będzie wyglądał w jadalni nienaturalnie.

Gdzie najlepiej ustawić masywny stół?

Nowoczesny stół drewniany o masywnej budowie to spora dominanta w aranżacji. Nie warto ustawiać go zatem pod ścianą lub w kącie — miejsce takiego stołu jest na środku pomieszczenia, gdzie zaprezentuje się najlepiej.

Masywny drewniany stół dobrze otoczyć krzesłami do jadalni Merkury Market, które przynajmniej w części będą wykonane z drewna naturalnego. Dzięki temu cały komplet będzie spójny i ciekawy.

Duży masywny stół można ustawić na dywanie. Dobrze jest zawiesić nad stołem lampę, która będzie oświetlała blat i pozwoli biesiadnikom na spożywanie posiłków w wygodnych warunkach.

Okrągły stół drewnianyOkrągły stół drewniany Fot Merkury Market

W jakich aranżacjach sprawdzi się stół z drewna naturalnego?

Duży drewniany stół o masywnej konstrukcji to opcja idealna do niektórych stylów wnętrzarskich. Świetnie sprawdzi się w jadalni zaaranżowanej w stylu vintage, retro, rustykalnym i wiejskim. Jeśli drewniany blat ułożony jest na metalowych nogach, stół dobrze zaprezentuje się w industrialnych jadalniach.

Pamiętaj, że taki stół to dominanta w przestrzeni, zatem należy ze szczególną ostrożnością umieszczać przy nim inne elementy. Dostaw do stołu krzesła — to konieczne, ale jeśli masz mało miejsca, zrezygnuj z dodatkowych komód lub witryn.

Stół o masywnej drewnianej konstrukcji jest niezaprzeczalnie ciekawym elementem i warto przemyśleć jego zakup. To mebel wytrzymały, stabilny i wyjątkowy, który pomoże Ci zaaranżować wymarzoną jadalnię. Możesz zakupić model rozkładany i dzięki temu zapewnić sobie więcej miejsca w przypadku szczególnych okazji lub większych imprez. W sklepie Merkury Market znajdziesz różne modele i kolory takich stołów — nie zwlekaj i sprawdź to już dzisiaj!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.