Śniadanie na balkonie, czyli jaki stolik na balkon wybrać?

Gdy robi się ciepło, coraz chętniej spędzamy czas na zewnątrz. Na świeżym powietrzu spacerujemy, relaksujemy się i ćwiczymy, ale też coraz częściej spożywamy posiłki. Jednym z najważniejszych posiłków dnia niezaprzeczalnie jest śniadanie. Warto uprzyjemnić sobie poranne śniadanie, spożywając go na balkonie. Zanim jednak przygotujemy coś pysznego, dobrze jest zorganizować odpowiednie miejsce, a przede wszystkim zadbać o zakup stolika balkonowego.

Jak wybrać idealny stolik balkonowy?

Stolik na balkon to niewielki mebel, bardzo podobny w swojej formie do stolika kawowego. Może być niski albo mieć wysokość tradycyjnego stołu, zwykle jednak ma o wiele mniejszą szerokość i długość. Atrakcyjne formy stolików, które dostępne są na rynku, pozwolą bez problemu wybrać coś ciekawego.

Niewielki stolik balkonowy to wyposażenie konieczne, jeśli chcemy zorganizować śniadanie na balkonie. Stolik może być wykonany z różnych materiałów, podobnie jak pozostałe meble balkonowe. Najpopularniejsze jest drewno, metal oraz tworzywa sztuczne.

Pamiętajmy, że sam stolik może nie wystarczyć i warto zaopatrzyć się też w inne meble na balkon Merkury Market. Koniecznie do stolika dostawmy zatem siedziska, inaczej zjedzenie śniadania na balkonie nie będzie takie wygodne i przyjemne.

Zastanawiając się nad zakupem stolika, zwracajmy uwagę na solidne i stabilne modele. Stolik nie może się chybotać, musi stać równo i stanowić bezpieczne oparcie dla talerzyków, szklanek i jedzenia.

Śniadanie na tarasieŚniadanie na tarasie Fot. Merkury Market

Czy warto zainwestować w stolik wiszący?

Jeśli mamy mały balkon, szczególnie trudno będzie nam wybrać meble balkonowe. Większość modeli będzie zbyt duża, byśmy mogli ustawić je na balkonie i swobodnie między nimi przechodzić. Czy w takiej sytuacji czeka nas rezygnacja z przyjemności jedzenia śniadań na balkonie? Absolutnie nie!

Rynek wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, dlatego dostępne w sprzedaży są stoliki wiszące. Niewielki blat stolika będzie wystarczający do ustawienia naczyń, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca. Wiszące stoliki są zwykle składane, zatem po skończonym posiłku można mebel złożyć, odzyskując dodatkową przestrzeń.

Podczas zakupu najlepiej sprawdzić jakoś zaczepów, które umieszczone są w stoliku. Niskiej jakości zaczepy lub klamry nie będą gwarancją stabilności stolika i bezpieczeństwa biesiadujących. Lepiej zdecydować się na droższy, ale lepszy produkt. W czasie montażu dobrze jest zwracać szczególną uwagę na dbałość dokręcania śrub i mocowań.

Jaki kształt stolika będzie najlepszy?

Ciekawe stoliki balkonowe mogą mieć różne kształty. Dostępne są stoliki kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne, a także w bardziej nietypowych kształtach. Na niewielkim balkonie meble muszą być funkcjonalne, najlepiej sprawdzi się stół do ogrodu Merkury Market prostokątny lub okrągły, a także stolik wiszący z blatem w kształcie półokręgu.

Kształt stolika nie jest może tak ważny, jak jego wielkość. Za duży model nie zmieści się po prostu na naszym balkonie, a za mały — będzie niewystarczający, jeśli śniadanie chcemy zjeść w co najmniej dwie osoby. Przed zakupem stolika dobrze jest zmierzyć dostępną przestrzeń i logicznie zaplanować aranżację balkonu.

Stolik do ogroduStolik do ogrodu Fot. Merkury Market

Czy dobrze jest zakupić stolik składany?

Mały balkon wymaga nietypowych rozwiązań, dlatego na niewielkiej przestrzeni lepiej zdecydować się na zakup stolika i krzeseł, które są składane. Złożone meble nie zajmują dużo miejsca, łatwiej jest je schować nawet we wnętrzu mieszkania lub otoczyć pokrowcem. Gdy będziemy chcieli zjeść śniadanie na balkonie, stolik i krzesła szybko rozłożymy i przygotujemy wyjątkowy posiłek.

Składany stolik i krzesła do ogrodu Merkury Market dobrze jest kupić w komplecie. Dzięki temu cała aranżacja będzie spójna i ciekawa, a na pasujących do siebie meblach lepiej będzie się nam odpoczywało.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.