Wnętrze pełne słońca

Słońce i ciepło kojarzą się przyjemnie wielu. Dużo osób chce zatrzymać wspomnienie lata w swoich wnętrzach lub podkreślić to, że na zewnątrz panuje radosne lata. Wnętrza pełne słońca zyskują sobie coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wtedy, gdy mieszka się w niewielkim mieszkaniu lub niedużym domu. Dom lub mieszkanie pełne słońca wydają się większe i przyjemniejsze, a na pewno zachęcają do spędzenia czasu w jasnej przestrzeni. Zestawienie odpowiednich elementów, sprytnie użycie kolorów i przemyślany projekt pozwolą Ci stworzyć pełne słońca pomieszczenia. Zobacz, jak takie wnętrza wyglądają i jak zaprojektować pełen życia i słońca salon.

Biel i słońce we wnętrzu salonu

Biały kolor znany jest z tego, że doskonale odbija światło. Właśnie z tego względu małe pokoje maluje się na biało — odbijają światło (zarówno naturalne, jak i sztuczne), dzięki czemu doświetlają pomieszczenie i optycznie powiększają wnętrza. Jeśli zatem marzy Ci się salon pełen słońca, koniecznie zdecyduj się na jasne barwy ścian.

Dobrze jest zadbać też o odpowiednie wykończenie podłóg. Tutaj sprawdzą się również jasne podłogi, ale doskonale zaprezentują się też panele w kolorze drewna naturalnego. Ciepły kolor drewna i wzór usłojenia to elementy, które ocieplą salon i wprowadzą do niego niecodzienną, przyjemną atmosferę.

Mówiąc o wnętrzach pełnych słońca, nie warto zapominać o oknach. Dobrze, jeśli są one duże — duże okna wpuszczają do salonu dużo naturalnego światła, a o to przecież w takiej aranżacji chodzi. Jeśli okna są mniejsze, staraj się ich nie zasłaniać grubymi, ciężkimi i ciemnymi zasłonami. Lepiej zastosować lekkie i zwiewne, białe firany.

Biel we wnętrzuBiel we wnętrzu Fot. Merkury Market

Mieszkanie pełne słońca — styl boho w salonie

Interesuje Cię słoneczna aranżacja? Wprowadź styl boho! Wnętrza urządzone w stylu boho są pełne słońca i swobody. To wyjątkowe aranżacje, które zachwycają swoją innowacyjnością. W takich aranżacjach wnętrz królują naturalne materiały, drewno, trzcina, słoma, wiklina i rattan. Sprzęty są funkcjonalne, ale również niezwykle estetyczne i nie raz zachwycają swoją niecodzienną formą.

Styl boho ma różne warianty. Dla fanów uprawiania roślin doniczkowych wyróżniono styl tropical boho. Wnętrza takie pełne są roślin i motywów wyjętych z serca dżungli. Często króluje tu kolor zielony. Popularny jest też modern boho, który stworzony został dla fanów nowoczesnego minimalizmu.

Pełne słońca aranżacje z jasnymi meblami

Salon, który ma być pełen słońca, dobrze jest odpowiednio wyposażyć. Przydadzą się na pewno meble salonowe Merkury Market. Pełen słońca salon skorzysta na pewno z jasnych modeli wyposażenia — białych witryn, regałów lub komód, a także mebli zrobionych z jasnego drewna naturalnego. Pamiętaj, że ciemne kolory pochłaniają światło, salon z ciemnym wyposażeniem nie będzie zatem tak jasny, jak ten z białymi meblami.

Wnętrza pełne życia to takie przestrzenie, które są zaprojektowane z głową. Salon pełen słońca wyróżnia się zatem nie tylko estetyką, ale też funkcjonalnością. Warto tutaj postawić na meblościanki salonowe Merkury Market, a zwłaszcza takie modele, które mają dużo przeszkleń.

Wnętrze pełne słońcaWnętrze pełne słońca Fot. Merkury Market

Słoneczne wnętrza z kanapą w energetycznym kolorze

Nie tylko jasne barwy nadają wnętrzom lekkości i swobodnego charakteru. Do wnętrz pełnych słońca wstawia się też często elementy o bardzo jaskrawych kolorach, ale coraz częściej stosuje się aranżacje, które tworzone są wokół bardzo wyjątkowego punktu — kolorowej sofy salonowej Merkury Market. Kolory mogą być przy tym wyjątkowo jaskrawe. Takie energetyczne meble tapicerowane wprowadzają wyjątkową radość do wnętrz i świetnie sprawdzą się w salonach pełnych słońca.

Jeśli interesuje Cię styl pełen życia, energetyczna odmiana stylu boho jest stworzona dla Ciebie! W takich salonach ustawia się kanapę lub sofę w kolorze żółtym, pomarańczowym, czerwonym lub zielonym. To niesamowita dawka słońca i energii każdego dnia!

Dla osób, którym jaskrawe kolory na tak dużym meblu wydają się przesadą, proponujemy łagodniejszą odmianę takiej aranżacji. Możesz ułożyć kolorowe poduszki na jasnej sofie i dzięki temu podkreślisz energetyczny nastrój w salonie.

Więcej o: