Ogród - salon poza domem

Ogród przydomowy może stać się miejscem, do którego przeniosą się rodzinne spotkania, imprezy ze znajomymi i popołudniowy odpoczynek. Taki ogród - salon to świetny pomysł nie tylko na estetyczną aranżację, ale również na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Miejsca w ogrodzie powinny być zaprojektowane i przystosowane do funkcjonowania jako salon, a przestrzeń powinna zapewniać wypoczynek na zewnątrz. To wyjątkowo pomysłowe połączenie ogrodu i przestrzeni mieszkalnej, które umożliwia korzystanie z natury i świeżego powietrza w komfortowych warunkach. W jaki sposób zaaranżować taką przestrzeń? Zobacz kilka naszych ciekawych pomysłów.

Altana, pawilon lub namiot — miejsce na ogród - salon

Można zbudować altanę w ogrodzie, która będzie posiadała wygodne siedzenia, stół, oraz miejsce do przechowywania poduszek i koców. Altana może być zadaszona, aby chronić przed deszczem i słońcem, a zarazem zapewnić odczucie bycia na zewnątrz. Z kolei mały, wolnostojący pawilon ogrodowy może służyć jako osobna przestrzeń do relaksu i rozrywki na świeżym powietrzu. Ciekawy i nietypowy pomysł to postawienie namiotu w ogrodzie. Duże namioty ogrodowe nadają się do użytku na zewnątrz i mogą stanowić wygodne miejsce na odpoczynek.

Tego typu architektura do ogrodu Merkury Market świetnie sprawdzi się jako ograniczenie przestrzeni i wydzielenie strefy relaksu. Możesz takie miejsce zorganizować, mając ogród przed domem lub zielony trawnik w zaciszu za budynkiem mieszkalnym.

Małą architekturę ogrodową należy obsadzić roślinnością, bo to właśnie zieleń sprawia, że salon w ogrodzie jest wyjątkową opcją. Warto posadzić rośliny przy domu, które prezentują się atrakcyjnie, a jednocześnie nie wymagają skomplikowanych zabiegów. Do takiej grupy należą na pewno krzewy ozdobne i niskie odmiany drzewek, a także kwiaty z rodziny astrowatych. Dla tych, którzy z ogrodu korzystają też zimą, proponowane są iglaki, posadzić można je w barwnych kompozycjach lub zróżnicować je gatunkowo.

Pawilon ogrodowyPawilon ogrodowy Fot. Merkury Market

Meble ogrodowe a aranżacja ogródka w stylu salonowym

Ogród - salon to miejsce dla wypoczynku, przydadzą się zatem tutaj odpowiednie meble do ogrodu Merkury Market. Dom z ogrodem, który zostanie ładnie i logicznie wyposażony, stanie się zastępstwem salonu nie tylko na lato, ale również na wiosnę, jesień, a nawet zimę! Nowoczesny ogród z wygodnymi meblami to miejsce zarówno do leniwego wypoczynku, jak i do organizowania spotkań ze znajomymi i uroczystych przyjęć z rodziną.

Możesz zdecydować się na meble z drewna, technorattanu lub tworzyw sztucznych. Jeśli planujesz organizować przyjęcia i obiady pod chmurką, koniecznie zainwestuj w stół i zestaw krzeseł. Dla osób, które wolą spędzanie czasu w ogrodowym zaciszu, ciekawą propozycją staną się na pewno ogrodowe komplety wypoczynkowe, leżaki, ławki, krzesła oraz hamaki.

Oprócz mebli ogrodowych zdecydować można się też na ogrodowe dodatki, które zwiększą przyjemność korzystania z takiego salonu. Warto w salonie ustawić projektor i ekran, a dla osób, które lubią gotować i urządzać przyjęcia, przyda się profesjonalny grill Merkury Market.

Taras i balkon, czyli kiedy nie ma ogrodu w mieście

Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie ogrodu lub działki. Czy w takim wypadku należy zrezygnować z pomysłu salonu pod chmurką? Niekoniecznie! Odpowiednio zaaranżowane tarasy i balkony mogą stać się zastępstwem ogrodu i pozwolą na przedłużenie salonu na zewnątrz. W takich aranżacjach ważne są zarówno meble ogrodowe, jak i rośliny. Możesz postawić na okazy sadzone w pojemnikach, ale małe przestrzenie dobrze zaaranżować, tworząc ogród wertykalny.

Relaks w ogrodzieRelaks w ogrodzie Fot. Merkury Market

Zadbaj o oświetlenie i ogrzewanie!

W aranżacji ogrodu - salonu ważne są nie tylko meble ogrodowe, rośliny i architektura, ale również odpowiednie oświetlenie. Dobrze dobrane i rozmieszczone lampy pozwolą Ci korzystać z ogrodu również po zmroku, a dodatkowo stworzą przyjemną, nastrojową atmosferę.

Aby przedłużyć sezon korzystania z ogrodu, można zainstalować ogrzewacze na gaz lub na prąd, które zapewnią ciepło w chłodniejsze dni.

Ważne jest, aby dostosować wystrój i styl ogrodu - salonu do swoich preferencji i potrzeb. Dodanie roślinności, kwiatów, dekoracji, poduszek czy narzut, sprawi, że miejsce to będzie bardziej przytulne i atrakcyjne. Pamiętaj także o dbaniu o porządek i utrzymaniu mebli i przestrzeni ogrodu w dobrym stanie, aby teren zawsze był gotowy do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.