Pralka, która oszczędza ponad 80 procent energii

Whirlpool, wiodący producent pralek automatycznych na świecie, od ponad 100 lat udowodnia, że nawet doskonałe produkty mogą być jeszcze lepsze. Przykładem jest nowa pralka Whirlpool ładowana od góry z linii Green Generation z unikalną technologią 6th Sense Colours.

Nowa pralka w sposób nieporównywalny z innymi modelami zapewnia długotrwałą ochronę kolorów oraz włókien tkaniny, oferując przy tym najwyższą wydajność prania, nawet w ultraniskich temperaturach. Rezultat ten możliwy jest dzięki unikalnemu połączeniu: technologii 6th Sense Colours, funkcji Kolorowe 15 st. C oraz technologii Wave Motion.

Technologia Whirlpool Wave Motion polega na wykorzystaniu wyjątkowego systemu asymetrycznych ruchów bębna, które powodują dokładne rozprowadzenie włókien tkaniny i wchłonięcie środka piorącego. Wraz z funkcją Kolorowe 15 st. C, przy którym temperatura prania może zostać zredukowana do absolutnego minimum, zachowana jest taka sama wydajność czyszczenia, jak przy praniu w temperaturze 40 st. C. Jest to przełomowy, nowy sposób na zapewnienie długotrwałej ochrony kolorów oraz dbałości o włókna materiałów, co potwierdziły testy prowadzone przez Niemiecki Instytut Badawczy WFK .

Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, funkcja Kolorowe 15 st. C współpracuje z programami 6th Sense Colours. Każdy z tych programów optymalizuje wydajność prania dla określonego zestawu kolorów, złożonych z wybranych typów tkanin: program ciemne kolory chroni czarne i ciemne ubrania przed wyblaknięciem, program jasne kolory służy do prania jasnych, niefarbujących kolorowych ubrań, program mieszane kolory doskonale pierze różnokolorowe tkaniny.

Firma Whirlpool łączy troskę o Twoje ubrania z troską o środowisko. Dlatego nowa pralka Whirlpool dzięki swoim nowatorskim funkcjom osiągnęła klasę A+++. Zużywa ona nawet do 30 proc. energii mniej niż zwykła pralka klasy A. Technologia Szósty Zmysł rozpoznaje wagę wsadu i automatycznie dostosowuje pobór wody. W połączeniu z funkcją Kolorowe 15 st. C sprawia, że przy programie mieszanym oszczędza się do 70 proc. energii, a przy programach dla kolorów ciemnych i jasnych - do 85 proc.

Cykl odświeżania to kolejna funkcja pralki niezwykle ułatwiająca codzienne obowiązki jej użytkowników. Zapewnia ona zachowanie świeżości upranych ubrań pozostawionych w pralce. Jeśli po zakończeniu cyklu prania ubrania nie zostały wyjęte z bębna, funkcja odświeżania - dzięki cyklicznym obrotom bębna - ogranicza powstanie nieprzyjemnych zapachów. Cykl odświeżania rozpoczyna się godzinę po zakończeniu cyklu prania i zapewnia cykliczne obroty bębna w odstępach co 7 minut przez maksymalnie 11 godzin.