Rattan w domu: stylowo i praktycznie

Najnowsze trendy aranżacyjne obejmują używanie naturalnych materiałów i kolorów. Do łask powraca rattan, jak dotąd kojarzony głównie z wyposażeniem ogrodu czy werandy. Rattanowe sprzęty są uniwersalne same w sobie, jednak przy odrobinie finezji i pomysłu pozwalają na wypracowanie rozmaitych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki nim bez trudu nadamy letniego charakteru wielu pomieszczeniom naszego domu.

Naturalnie piękna sypialnia

Wykonane z rattanu meble do sypialni charakteryzują się dużą prostotą i oszczędnością w zdobieniach. Elementem dekoracyjnym jest sam materiał, ewentualnie sposób jego zabarwienia. Kolekcje łóżek rattanowych marki Calamus Rotan wykorzystują naturalny kolor drewna, czyli jasne i ciemne odcienie brązu. Niektóre modele wyróżniają się ozdobnym wezgłowiem, w którym matowy rattan przełamano połyskliwymi, ciemniejszymi listewkami. By nie zaprzepaścić naturalnego uroku takiego mebla, należy z rozwagą dobierać tkaniny, używane w dużych ilościach przy urządzaniu pomieszczeń sypialnych. Zrezygnujmy więc z ostrych, nienaturalnych barw na rzecz stonowanych, bladych odcieni zieleni, błękitu lub szarości. Wskazane są również kolory ziemi: brązy i beże. Takie zestawienie nie musi oznaczać monotonnego efektu. Radosnego, indywidualnego charakteru nada zgrabna, pasująca do zestawu toaletka, z której chętnie skorzysta każda zadbana pani domu.

Salon - diabeł tkwi w szczegółach

Przy urządzaniu salonu uwaga skupia się głównie na wyborze odpowiedniego zestawu wypoczynkowego - stołu, foteli i kanap. Jednak równie ważne są dodatkowe meble, które mogą znacząco zmienić klimat pomieszczenia. Akcesoria z rattanu nadadzą wnętrzu lekkości. Dosłownie i w przenośni - sprzęty nie ważą zbyt wiele, znajdą więc zwolenników wśród fanów częstych przemeblowań. Stonowanemu salonowi uroku dodadzą praktyczne etażerki, doskonałe do składowania różnych przedmiotów i łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli chcemy wpuścić do domu nieco zieleni, z pomocą przyjdą finezyjne rattanowe kwietniki - estetyczne akcenty nie zajmujące zbyt dużo miejsca, dzięki którym salon rozkwitnie zielenią. Zastanówmy się również nad elementami, które sprawią, że nasza strefa wypoczynku będzie bardziej luksusowa - podręczny barek i gazetnik.

Kropka nad i, czyli przedpokój

Akcesoria z rattanu znajdują szerokie zastosowanie również w powitalnej części domu - przedpokoju. Już po przekroczeniu progu możemy przejrzeć się w lustrze w stylowej ramie, wykonanej z trwałego materiału. Użytek znajdą pojemne kosze, które z powodzeniem pomieszczą obuwie lub kapcie dla gości. Spośród rattanowych dodatków na uwagę zasługują stojaki na parasole oraz wieszaki na płaszcze. Dzięki temu, że materiał jest giętki, są one dostępne w wymyślnych formach, które zadowolą niejednego fana designu z pomysłem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.