Łazienka w trzech odsłonach

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, łazienka to miejsce, w którym spędzamy zadziwiająco dużo czasu. Z jej uroków korzystamy dla odprężenia, ale także wtedy, gdy chcemy dodać sobie nieco animuszu. Wnętrze domowej łazienki może być zatem zarówno spokojne i stonowane, jak również zadziwiać nowoczesnym stylem i oryginalnymi dodatkami.

Niesztampowo i z charakterem

Jeśli chcemy, by łazienka była mocnym akcentem i kontynuacją ekscentrycznego wystroju domu, zdecydujemy się na odważne wzory i kolory. Nietypowe połączenie prezentuje zestaw Bezzo (Cand). Minimalistyczny kształt bryły oraz zestawienie bieli z czerwienią i grafitem czynią z niego stylowe, niestandardowe wyposażenie do łazienki z charakterem. Jeśli zależy nam na bardziej ekstrawaganckim efekcie, zdecydujmy się na wersję kolorystyczną kontrastującą żywą czerwień z wybarwieniem imitującym fakturę drewna. Monochromatyczny, równie nowoczesny design prezentuje zestaw Ariel marki Stolkar. Białe, połyskliwe fronty dopełniono srebrnymi, okrągłymi uchwytami, utrzymanymi w nieco futurystycznej konwencji. Decydując się na czarną wersję mebli otrzymamy zestaw, który bardziej sprawia wrażenie wyposażenia ekskluzywnego salonu, niż tradycyjnej łazienki.

Z finezją i elegancją

Sielską, przytulną atmosferę w łazience pomogą wyczarować meble bazujące na delikatnych odcieniach brązu i bieli. W takiej stylistyce zaprojektowano zestaw Selena (Stolkar), który wyróżnia przyjemna dla oka prostota i brak ornamentów. Meble będą znakomitym dodatkiem do jasnych, przestronnych pomieszczeń. Klasyczny, szlachetny styl prezentuje również kolekcja Retro (Stolkar). Fronty szafek w kolorze jasnego drewna uzupełniono przejrzystym szkłem. Zestaw cechuje pojemność i funkcjonalizm, dzięki czemu sprawdzi się doskonale w każdej rodzinnej łazience.

W stylu miejskim

Istnieje wiele sposobów na połączenie klasycznego projektowania z atrakcyjną estetyką. Aby urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu sięgamy po proste, minimalistyczne zestawy. W uzyskaniu odpowiedniego efektu pomogą nam ostre krawędzie, zdecydowane kolory i gładkie powierzchnie mebli. W nowoczesną stylistykę wpisuje się kolekcja Koral (Stolkar). Ascetyczny projekt w połączeniu z żywym odcieniem czerwieni i srebrnymi uchwytami pozwoli na zaaranżowanie łazienki w nieco futurystyczym klimacie. Industrialny charakter mebli podkreślą ściany w odcieniach szarości. Przejawem nowoczesnego wzornictwa jest również kolekcja mebli Pauli (Cand), stawiająca na prostotę, trwałość i funkcjonalizm. Tego typu meble umożliwiają dużą dowolność w kwestii koloru ścian, bądź doboru łazienkowych dodatków. A wszystko dzięki zastosowaniu geometrycznych kształtów oraz wyważonej kolorystyce.