Zlewozmywak wolny od bakterii

Technologia antybakteryjna wprowadzona przez firmę Deante niszczy w 99,9 proc bakterie i pleśń na powierzchni zlewozmywaka. To dobra wiadomość dla miłośników czystości, a jeszcze lepsza dla tych, którym zależy na połączeniu higieny i ciekawego wzornictwa. Na rynek trafiła nowa kolekcja zlewozmywaków granitowych Modern, zaprojektowanych przez znaną polską designerkę Marcjannę Kołat i wyposażonych w nowoczesną powłokę.

Srebro przeciw bakteriom

Nowatorska technologia antybakteryjna zastosowana w kolekcji Modern, skutecznie zwalcza wszelkie zagrożenia organiczne. Jest to zasługa aktywnych jonów srebra, które otaczają produkt niewidzialną warstwą przeciwdrobnoustrojową, chroniącą przed zarazkami przez całą dobę.

W chwili kontaktu bakterii z powierzchnią zlewozmywaka, jony srebra wiążą się z ich enzymami, blokując ich aktywność. Prowadzi to do zahamowania procesu namnażania, a ostatecznie - do wyginięcia bakterii. Szczególne cechy pierwiastka, jakim jest srebro, sprawiają, że nawet przy intensywnym użytkowaniu produktu nie jest ono wymywane i nie traci swoich właściwości. Korzystanie ze zlewozmywaków pokrytych powłoką to swego rodzaju dożywotnia gwarancja bezpieczeństwa i antyseptyczności. Utrzymanie nieskazitelnej czystości w kuchni staje się dzięki temu nadzwyczaj proste.

Polski design

Kolekcja Modern, poza nowatorską technologią, odznacza się również niecodziennym designem, za który odpowiedzialna jest Marcjanna Kołat - absolwentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz współzałożycielka Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce. Współpraca z artystką zaowocowała ekskluzywną serią o najwyższym standardzie, łączącą w sobie najnowsze trendy branży.

Cała seria dostępna jest w czterech nowych kolorach: alabastrowym (modny ostatnio monokolor, pozbawiony typowych dla zlewozmywaków kropkowanych wzorów), szarym, brązowym i grafitowym - metalicznym. Do sprzedaży trafiły 3 wersje: 1-komorowa, 1-komorowa z ociekaczem oraz 1,5-komorowa z ociekaczem. W komplecie z dwoma ostatnimi, oferowane są również dopasowane kolorystycznie deski ze szkła hartowanego. Wszystkie propozycje wyposażone są w stalowy kosz oraz zatyczkę typu cap-flow z automatycznym korkiem w dużej komorze, dzięki której wszystkie resztki osadzające się na sitku są niewidoczne.