Kamień zamiast płytek

Łazienka jest wyjątkowa - takie motto oddaje coraz popularniejszy trend w aranżacjach tego pomieszczenia. O łazience zaczynamy myśleć jako o ekskluzywnej strefie relaksu i wypoczynku. Jeżeli decydujemy się na stworzenie niezwykłej i magicznej przestrzeni, powinniśmy nadać jej odpowiednią oprawę. Najpiękniejsze są naturalne materiały: marmur, trawertyn, onyx. Dzięki możliwości zakupu płytek z dostawą na terenie całego kraju - kamień jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Właściwości naturalnego kamienia nie sposób nie docenić - poza świadomością, że mamy kontakt z naturalnym materiałem, do naszej dyspozycji są niepowtarzalne i unikatowe kolory oraz faktury. W powszechnej świadomości panuje przekonanie, że kamień jest materiałem niewdzięcznym w montażu i dostępnym tylko w dużych blokach płyt. Nic bardziej mylnego: obecnie kamień można zamówić w postaci płytek o standardowych wymiarach: od 30x30 cm nawet do 40x80, o grubościach z przedziału 1-3 cm. Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnego formatu dopasowanego do aranżacji konkretnego wnętrza.

Wybór kolorów marmuru, granitu, trawertynu i onyxu oraz ich naturalna struktura uwodzą swoimi niecodziennymi wzorami i pozwalają tworzyć piękne aranżacje. Płytki marmurowe Perlino Rosato i Timber położone na ścianach i podłodze, nadadzą wnętrzu ciepły i delikatny charakter, który można podkreślić jasnymi dodatkami. Te kolory idealnie komponują się z drewnem i ze szkłem, dzięki temu wnętrze staje się lekkie i przestronne.

Granitowe płytki Lapidus mogą stworzyć niepowtarzalną zabudowę wolnostojącej wyspy z wanną, która staje się wyróżnikiem "salonu kąpielowego". Aranżacje z wykorzystaniem marmuru Botticino dodadzą wnętrzu włoskiego szyku, a hiszpański Emperador Light sprawi, że łazienka zyska elegancką oprawę. Na łazienkową posadzkę idealnie nadadzą się granitowe płytki w kolorach: Kashmir Gold, Ivory Fantasy, czy Kashmir White. Posadzka z płytek podłogowych stanowi idealne dopełnienie aranżacji. Jasny kamień stwarza dużą, gładką powierzchnię, a dzięki jednolitej stylizacji łazienka staje się przestronna i nabiera ekskluzywnego charakteru.

Czas zmienić myślenie o kamieniu jako ciężkim i trudnym w montażu materiale. Płytki pozwalają tworzyć niepowtarzalne aranżacje, które zachwycają codziennie i służą przez długie lata.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.