Marmur: jak perły i mała czarna

Są materiały, które zawsze zachwycają swoją urodą, a ich piękno uznajemy za ponadczasowe. Tak jak klasyczne połączenie małej czarnej i pereł jest synonimem kobiecej elegancji, tak marmur jest kojarzony z wyrafinowaniem i ekskluzywnością wnętrza. Z punktu widzenia architektury, marmur to także szlachetny wzór i niezwykła trwałość.

W starożytności do wznoszenia świątyń, rynków, łaźni i innych budynków użyteczności publicznej stosowano wielkie kamienne płyty. Ich naturalna wytrzymałość zapewniała niezwykłą trwałość podczas intensywnego użytkowania. Współczesna łazienka nie wymaga tak imponujących parametrów materiałów, mimo to jakość jest zawsze dobrą inwestycją. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu do sprzedaży płytek z kamienia naturalnego, funkcjonalność materiału zrównała się z wygodą mniej szlachetnych płytek ceramicznych.

Jak aranżować wnętrza przy użyciu kamienia? Spośród 200 opcji, dostępnych w magazynach firmy Rogala, nietrudno wybrać wzór, który najbardziej odpowiada naszym gustom. Delikatne aranżacje z kremowych i różowych marmurów Perlino Rosato, Rosa Portogalo i Cremo Marphil sprawiają, że kamień - powszechnie uważany za ciężki materiał - daje niespodziewany efekt lekkości i delikatności.

Śmielszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kontrasty: połączenie czarnych granitów Star Galaxy lub marmurów Negro Marquina z jasnym marmurem Carrara lub Crystal White, co daje klasyczne zestawienie czerni i bieli. Naturalny wzór marmurów i granitów, nieosiągalny za pomocą sztucznych materiałów, nada każdemu wnętrzu unikalny charakter. Płytki można łączyć, układać we wzory i tworzyć niepowtarzalne kompozycje - marmur był w końcu wykorzystywany przez największych starożytnych artystów i architektów.

Jeśli spotkaliśmy się z opinią, że gładka powierzchnia kamienia jest śliska, to spokojnie można odłożyć ją na półkę. Płytki z kamienia naturalnego przeznaczone do łazienek są poddawane specjalnej obróbce - płomieniowaniu i szczotkowaniu, zapewniającym im fakturę, która skutecznie zapobiega poślizgnięciom.

Kamień to materiał ponadczasowy i nie szkodzą mu sezonowe trendy, pojawiające się w aranżacjach. Dzięki nowoczesnej technologii i możliwościom pozwalającym na stworzenie kolekcji płytek, szlachetny materiał został przystosowany do współczesnych wnętrz. Odważnie i klasycznie połączmy czerń z bielą, a uzyskamy ponadczasową elegancję, która będzie zachwycała przez lata i nie wyjdzie z mody. Jak mała czarna i perły w kobiecej garderobie.