Stal i granit - potężne materiały w domowej kuchni

Szlachetna stal i monumentalny granit - materiały trwałe, eleganckie i niezwykle funkcjonalne na dobre zagościły w naszych kuchniach. Wykonane z nich zlewozmywaki firmy Deante stają się nowoczesną ozdobą wnętrza. Jak zadecydować, który materiał lepiej sprawdzi się w naszej kuchni?

Wojownik ze stali

Wysokiej jakości stop stali gwarantuje, iż produkty z niej wykonane nie rdzewieją oraz są odporne na działanie pojawiających się w kuchni substancji (np. tych o kwaśnym odczynie). Takiego materiału używa się właśnie do produkcji zlewozmywaków marki Deante. Wśród ich zalet wymienia się także łatwość utrzymania w czystości, odporność na uszkodzenia czy też działanie wysokich temperatur. Trwałość to jednak nie wszystko - dziś sprzęt musi być nie tylko wytrzymały, ale także piękny. Klienci Deante mają zagwarantowane jedno i drugie. Praktyczne, głębokie komory, finezyjne ociekacze, wielość rozmiarów i kształtów sprawiają, że w ofercie firmy każdy klient znajdzie produkt najlepiej odpowiadający jego oczekiwaniom np. 1-5 komorowy zlewozmywak Bolero z ociekaczem, czy też zlewozmywak Duet stworzony z myślą o domownikach lubiących wspólne gotowanie. W wybranych modelach klasyczną, błyszczącą stal można zamienić też na dekor, czyli stal o strukturze lnu, która gwarantuje jeszcze większą wytrzymałość produktu. Stalowe zlewozmywaki są też niezwykle eleganckie. Szybko stają się ozdobą kuchennego wnętrza, a nowoczesna forma produktów Deante sprawia, że od razu rzucają się w oczy i przykuwają uwagę. Stal to dobry wybór dla osób, które cenią sobie wnętrza nowoczesne, ale także dla tych, które jednym, atrakcyjnym elementem chcą ożywić klasyczną aranżację.

Przeciwnik z granitu

Granit to ceniony od wieków materiał jednocześnie szlachetny i niezwykle trwały. Dowodem tego jest 10-letnia gwarancja udzielana przez firmę Deante na wiele wykonanych z niego produktów. Jest niezwykle odporny na uszkodzenia, co w przypadku zlewozmywaków ma ogromne znaczenie. Mycie w nich ciężkich garnków czy ostrych noży nie spowoduje pojawienia się odprysków czy przetarć. Granit dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej - do wyboru mamy między innymi grafity, szarości, biel czy piasek. Gwarantuje to, iż wybierzemy z oferty Deante produkty pasujące do każdego wnętrza a zdecydowanie jest z czego wybierać - zlewozmywak Polka, Modern. Choć materiał ten nie jest zbyt plastyczny, innowacyjna technologia produkcji sprawia, że bez problemu znajdziemy zlewozmywaki o oryginalnym kształcie komór czy ociekaczy. Nie musimy obawiać się też o wytrzymałość granitu na wpływ skrajnych temperatur - materiał jest w pełni odporny na wrzątek, a na jego lekko chropowatej powierzchni nie będą widoczne plamy z wody czy kamienia. Szeroki wybór form granitowych zlewozmywaków z oferty Deante sprawia, że swoje typy znajdą wśród nich zarówno miłośnicy nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrz. Materiał świetnie komponuje się z drewnem, szkłem i kamieniem, ale stanowi również doskonały kontrast dla powierzchni błyszczących.

Biorąc pod uwagę listę zalet stali i granitu ciężko wybrać jednogłośnego zwycięzcę. O wyborze zadecydują więc gusta klientów, a o nich nie należy dyskutować.