Nowa płyta indukcyjna marki Siemens - koniec problemów z instalacją

Płyta indukcyjna przystosowana do każdej instalacji elektrycznej - niemożliwe? A jednak! Marka Siemens opracowała nowe rozwiązanie, dzięki któremu płyta indukcyjna teraz jest już dostępna dla wszystkich.

Do każdego domu, dla każdego użytkownika

Brak dostępu do instalacji elektrycznej o odpowiednich parametrach to problem, który nadal można spotkać w wielu polskich domach. Chcąc udostępnić nowoczesną technologię gotowania wszystkim, którzy nie mają wymaganych parametrów instalacji, marka Siemens opracowała płytę, którą można podłączyć do każdej, typowej instalacji elektrycznej o napięciu 230 V. W dodatku do montażu płyty nie będzie już dłużej potrzebna pomoc fachowca. Wszystko dzięki standardowej wtyczce, będącej na wyposażeniu sprzętu. Od tej pory energooszczędne gotowanie, nad którym czuwa najwyższej klasy technologia, jest w zasięgu każdego.

Dlaczego indukcja?

Płyty indukcyjne są synonimem nie tylko nowoczesnego sposobu gotowania, ale przede wszystkim wygody przy przyrządzaniu posiłków i bezpieczeństwa. Oferowane przez markę Siemens produkty wyróżniają się także energooszczędnością. Zjawisko indukcji, wykorzystane w płytach indukcyjnych, pozwala maksymalnie zaoszczędzić energię, dzięki miejscowemu powstawaniu ciepła. W przeciwieństwie do tradycyjnych płyt grzewczych, płyta indukcyjna nie nagrzewa się, a jedynie przejmuje ciepło od nagrzanego naczynia. Energooszczędność to również oszczędność czasu, a przede wszystkim domowego budżetu, o czym przekonuje przeprowadzone doświadczenie: do podgrzania 2 litrów wody od 15 do 90 st. C, płyta gazowa potrzebuje 8 minut, w czasie których zużyje 0,390 kWh, natomiast płyta indukcyjna podgrzeje wodę w czasie prawie dwa razy krótszym - 4,7 min., przy zużyciu jedynie 0,256 kWh! Cena: 2 279 zł.