Łazienka w kobiecym stylu

Kobiety w łazience potrafią z przyjemnością spędzać długie godziny na relaksujących kąpielach i zabiegach pielęgnacyjnych. Wnętrze stworzone z myślą o ich potrzebach musi zatem być nie tylko funkcjonalne, ale także kusić subtelną elegancją. Stworzenie salonu kąpielowego w kobiecym stylu ułatwią produkty marki Deante.

Eleganckie wnętrze na miarę kobiecych potrzeb

Dla kobiet łazienka nie jest jedynie miejscem codziennych zabiegów higienicznych. Dla wielu pań jest to pomieszczenie, w którym z namaszczeniem pielęgnują swoją urodę, szukają relaksu po ciężkim dniu czy zastrzyku porannej energii. Dlatego stworzone z myślą o nich wnętrze powinno swoim pięknem zachęcać do spędzania w nim czasu i odznaczać się świeżością i elegancją. Aby osiągnąć taki efekt warto postawić na jasne barwy ścian i podłóg oraz delikatnie świetliste akcenty wystroju, które dodatkowo rozjaśnią pomieszczenie. Mogą to być chromowane elementy wyposażenia odznaczające się subtelnym blaskiem - baterie łazienkowe, wieszaki, półki i pojemniki. W tę stylistykę doskonale wpisują się półokrągłe kabiny natryskowe z linii Alfa marki Deante. Szklane powierzchnie szerokich, rozsuwanych drzwi mogą pogłębiać efekt świeżości i jasności wnętrza, jeśli zdecydujemy się na szkło transparentne lub stworzyć prywatny salon kąpielowy, jeśli zdecydujemy się na szkło szronione lub grafitowe. Chromowane profile i uchwyty dodadzą całości kryształowej elegancji. Kabina dostępna jest w dwóch rozmiarach (80 cm i 90 cm), dzięki czemu można dopasować ją do łazienek o mniejszej i większej powierzchni.

Komfortowa kąpiel

Panie cenią sobie komfort codziennej kąpieli, która pozwala zrelaksować się i na chwilę oderwać od problemów i obowiązków. Kabina natryskowa w damskiej łazience powinna być zatem przestronna, aby umożliwić łatwe poruszanie się w jej wnętrzu, sięganie po kosmetyki i wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, jak peeling czy masaż ciała. Warto zdecydować się na kabinę z uchylnymi drzwiami, np. produkt z linii Abrila marki Deante. Maksymalnie szerokie wejście zapewni komfort użytkowania, a bezprofilowe, duże tafle szklanych drzwi są nie tylko niezwykle eleganckie, ale tworzą również efekt świetlistych, lustrzanych powierzchni. W jej wnętrzu zainstalować można praktyczny panel natryskowy, który łączy w sobie górną deszczownię, słuchawkę natryskową i poziome dysze do masażu, dzięki którym kąpiel w domowej łazience może być porównywana do seansu SPA.

Praktycznie i funkcjonalnie

Wnętrze kobiecej łazienki musi być nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i makijażu wymaga przede wszystkim dobrego oświetlenia, dlatego poza głównym źródłem światła warto zadbać o dodatkowe lampki przy lustrze. Samo lustro powinno być duże i posiadać właściwości, dzięki którym nie będzie ulegało zaparowaniu, aby makijaż można było wykonać przy nim tuż po wyjściu spod natrysku. Przechowywanie kosmetyków i akcesoriów ułatwią pojemne szafki łazienkowe, najlepiej zamykane, by pod wpływem światła i panujących w łazience, wysokich temperatur produkty nie traciły swoich pielęgnacyjnych właściwości. Dodatkowo wnętrze warto wyposażyć w dużą ilość wieszaków, na których zostawić można nie tylko ręczniki, ale i ubrania. Swoje miejsce w kobiecej łazience znajdą też elementy dekoracyjne - zdobione mydełka, pachnące potpourri, a nawet kwiaty doniczkowe, które pomogą stworzyć przytulne, klimatyczne wnętrze.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.