Pogotowie Czterech Kątów: aby w przedpokoju nie było za ciasno...

Pani Joanna poprosiła o pomoc w urządzeniu przedpokoju. Chciałaby, żeby mieścił się w nim stolik i krzesło (z odzysku), pojemna szafa lub szafka na buty, a także wieszak, lustro i na ścianie ramki ze zdjęciami.

Nie wiem, czy to wszystko co sobie zaplanowałam uda się pomieścić i czy nie będzie to wyglądało zbyt ciężko i czy nie będzie za ciasno. Może jednak powinnam zrezygnować z tego stolika i krzesła i po prostu kupić tradycyjne meble do przedpokoju? W tej chwili jest tylko regał na buty (nie chcę, żeby obuwie było widoczne tak jak jest to teraz) i kryta kuweta dla kota, która musiałaby zostać w przedpokoju. Przedpokój jest dość wąski. Zastanawiam się nad wyborem koloru dla stolika i krzesła - zamierzam troszkę je odrestaurować - usunąć starą farbę i może też tapicerkę. Mieszkanie jest urządzone w naturalnych kolorach. I takie barwy też mają być w przedpokoju. Bardzo podoba mi się styl afrykański i ekologiczny.

Odpowiadają Izabella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda, projektantki z pracowni dekoratorka.pl:

  dekoratorka.pl dekoratorka.pl

Aby korytarz Pani Joanny był funkcjonalny, przestronny i zgodny z oczekiwaniami właścicielki, proponujemy następującą aranżację tego wnętrza. Tuż za progiem mieszkania zaprojektowałyśmy po prawej stronie na ścianie w górnej części wieszak na ubrania, a pod nim jedną lub dwie, w zależności od wymiaru, szafkę na obuwie z uchylanym od góry frontem. Całość wpasowana dokładnie w przestrzeń pomiędzy kaloryferem a skrzydłem otwieranych drzwi. Oprócz szafy jest to praktyczne rozwiązanie, kiedy przychodzimy do domu na krótko i mamy zamiar jeszcze wyjść, bądź jako rozwiązanie dla odwiedzających nas gości.

Od drzwi wejściowychOd drzwi wejściowych Szkic: dekoratorka.pl Szkic: dekoratorka.pl

W dalszej części korytarza, dokładnie vis a vis drzwi wejściowych proponujemy ustawienie szafy (wymiar w zależności od potrzeb właścicieli mieszkania), która oprócz podstawowej funkcji przechowywania kryje w sobie w dolnej części kuwetę dla kochanego pupila. Wejście do kuwety znajduje w bocznej ścianie szafy. Takie rozwiązanie sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na kuwetę, a także pomaga w utrzymaniu czystości.

Ukryta kuwetaUkryta kuweta Ukryta kuweta. Fot. zszywka.pl Ukryta kuweta. Fot. zszywka.pl

Obok szafy proponujemy ustawienie krzesła, które chciała zachować Pani Joanna. Jest ono eleganckim elementem ozdobnym, a także praktycznym meblem, np. kiedy zakładamy obuwie. W tej przestrzeni nad krzesłem dobrze będą prezentowały się obrazki i fotografie, które ocieplą wnętrze korytarza i powiedzą nam odrobinę o domownikach.

Na zakręcie korytarza (skośna ściana) dobrze prezentować się będzie sporych rozmiarów lustro w widocznej ramie. Całość utrzymany w naturalnych kolorach bieli, beżu i brązu.

Za zakrętemZa zakrętem Szkic: dekoratorka.pl Szkic: dekoratorka.pl

Więcej o: