Zrób to sam: półki z wiader

Brakuje Ci miejsca do przechowywania drobnych rzeczy, a nie chcesz wstawiać do pomieszczenia kolejnej komody lub regału? Zrób półki z metalowych wiader.

Potrzebujesz:

5 metalowych wiader o różnych średnicach

5 pojemników farby akrylowej w wybranych kolorach

systemu natryskowego do malowania

akumulatorowej, 2-biegowej wiertarko-wkrętarki

akumulatorowego młota udarowo-obrotowego wiertła do betonu o średnicy 6 mm

wiertła do metalu o średnicy 4 mm

20 wkrętów o wymiarach 4x60 mm i pasujących (6 mm) kołków rozporowych

taśmy malarskiej i mierniczej

ołówka, ekierki

Krok 1.

Przyklej taśmę malarską na kształt krzyża na spodzie każdego z wiaderek. Użyj ekierki, aby odcinki taśmy przecinały się pod kątem prostym w środkowym punkcie spodu. Następnie zaznacz ołówkiem na każdym wiaderku po 4 punkty, w których będziesz wiercić otwory. Miejsca te wyznacz po środku każdego z czterech ramion krzyża (jak na zdjęciu).

Krok 2

Teraz, używając wiertarko-wkrętarki i wiertła do metalu, wywierć otwory w wiaderkach, w zaznaczonych ołówkiem punktach.

Krok 3.

Czas na malowanie wiaderek. Najpierw przykryj starymi gazetami przestrzeń, gdzie będziesz pracować. Następnie pokryj wiaderka dwiema warstwami farby akrylowej. Możesz pomalować każde wiaderko farbą w innej barwie lub wszystkie jednym kolorem, pasującym do Twojego wnętrza. W minimalistycznym pomieszczeniu świetnie będą wyglądały czarne lub białe półki z wiader.

Krok 4.

Gdy wiaderka już wyschną, przyłóż je do ściany w miejscu, w którym zamierzasz je powiesić. Następnie zaznacz ołówkiem na ścianie miejsca do wiercenia otworów. Używając akumulatorowego młota obrotowo-udarowego i wiertła do betonu wywierć otwory i włóż w nie korki rozporowe.

Krok 5.

Tym samym narzędziem przykręć każde wiaderko do ściany, tworząc w ten sposób swoje niezwykłe półki. Możesz je rozmieścić w różnych pomieszczeniach - w przedpokoju przechowasz w nich wszystkie szaliki i czapki, w salonie prasę, a w pokoju dziecięcym ulubione zabawki dziecka.

Więcej o: