Zrób to sam: tęczowa wycieraczka

Wycieraczka to wizytówka domu, wiec nie powinna być nudna i brzydka. A taka kolorowa przy okazji od razu poprawi humor.

MATERIAŁY:

8 drewnianych desek o wymiarach 100 x 4 x 2 cm

2 pręty gwintowanych

34 nakrętki sześciokątne M8

4 wiadra farb akrylowych w różnych kolorach

taśmy: malarska i miernicza

piła metalowa

ekierka i ołówek

rękawice i okulary ochronne

wiertła do drewna o średnicy 8 mm

akumulatorowa piła uniwersalna

szlifierka wielofunkcyjna

akumulatorowa wiertarko-wkrętarka

system natryskowy do malowania

Krok 1

Zaznacz na deskach odcinki o długości ok. 45 cm - tak, aby stworzyć z każdej z nich po dwa elementy wycieraczki. Następnie, używając piły uniwersalnej, przytnij deski w zaznaczonych miejscach. Pamiętaj o włożeniu rękawic i okularów ochronnych, by osłonić dłonie i oczy przed wiórami.

Krok 2

Wygładź krawędzie desek szlifierką, po czym połóż je na węższych bokach. Następnie ołówkiem zaznacz na każdej desce punkty, w których wywiercisz otwory na pręty gwintowane. Powinny znajdować się w odległości 5 cm od górnej i dolnej krawędzi desek. Użyj ekierki, aby precyzyjnie wyznaczyć punkty.

Krok 3

Przewierć deski w zaznaczonych punktach. Następnie pomaluj je, używając systemu natryskowego, dzięki czemu szybko i równomiernie nałożysz farbę. Pokryj drewniane paski przynajmniej dwiema warstwami farby, aby zwiększyć trwałość kolorów.

Krok 4

Gwintowane pręty skróć piłą uniwersalną na odpowiednią długość - równą planowanej szerokości wycieraczki. Następnie nawlekaj na nie kolorowe deski w taki sposób, aby utworzyły zaplanowany przez Ciebie wzór. Między każdym z drewnianych fragmentów nakręcaj nakrętkę. Po skręceniu wszystkich desek wycieraczka będzie gotowa i już nigdy nikt nie przejdzie przed Twoimi drzwiami obojętnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.