Zrób to sam: kartka na walentynki

Walentynki tuż, tuż. Zaskocz ukochaną osobę i podaruj jej samodzielnie wykonaną kartkę walentynkową. Wybierz jedną z dwóch wersji: kartkę na walentynki 3D lub z dodatkiem piór.

Samodzielnie wykonana walentynka znaczy więcej niż najdroższy prezent, bo pokaże, że włożyliśmy serce i czas, aby sprawić ukochanej osobie przyjemność, i że nam naprawdę zależy. Przy tym nie musisz być ekspertem od rękodzieła, żeby wykonać ładną kartkę walentynkową. Pokazujemy dwa rodzaje kartek, które bez problemu wykonasz w domu. Poniżej znajdziesz instrukcje, które pokażą krok po kroku co robić. Możesz tez skorzystać z galerii zdjęć.

KARTKA 1: z piórami

Będzie potrzebne: - czerwony papier kartonowy: 24 x 12 cm, - papier wzorzysty: 8 x 8 cm, - linijka, - ołówek, - nóż do wycinania, - nożyczki, - dziurkacz, - wstążka, - czerwone piórka ozdobne, - dwustronna taśma samoprzylepna, - klej w sztyfcie.

Wykonanie: Czerwony karton złóż na pół. Przyklej papier wzorzysty pośrodku pierwszej strony. U dołu pierwszej strony naklej dwa kawałki dwustronnej taśmy samoprzylepnej, tworząc kształt litery V, zdejmij za pasków folię ochronną.Przyklej dwa piórka tworząc kształt serca. Z lewej i prawej strony podstawy piórek wytnij otworki na wstążkę. Przez otworki przeciągnij wstążkę i zawiąż z przodu kokardkę.

KARTKA 2: 3D

Będzie potrzebne: - wzór serca, - gruby papier na szablony, - czerwony papier kartonowy: 24 x 12 cm, - różowy papier kartonowy: 21 x 10 cm, - wzorzysty papier, - linijka, - ołówek, - nóż do wycinania, - nożyczki zwykłe, - nożyczki do cięcia ozdobnego, - czerwony brokat, - klej w sztyfcie.

Wykonanie: Z grubego papieru wykonaj szablon zgodnie ze wzorem. Korzystając z szablonu, na różowym kartonie narysuj serca i powycinaj. Przytnij wzorzysty papier nożyczkami do cięcia ozdobnego do wymiarów 21 x 9 cm. Wycięty papier przyklej do kartki z czerwonego kartonu i złóż kartkę na pół. Górne krawędzie serc pokryj cienką linią kleju. Klej posyp brokatem i pozostaw do wyschnięcia. Następnie poskładaj serca w miejscach połączeń między nimi w następujący sposób: dwa zewnętrzne serca złóż do przodu, dwa środkowe serca do tyłu. Dwa zewnętrzne serca pokryj z tyłu klejem w sztyfcie, serce po lewej przyklej po lewej wewnętrznej stronie kartki. Serca złóż jedno na drugim, zamknij kartkę i mocno przyciśnij.

www.tesa.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.