Dekoracyjne zawieszki z wydmuszek na Wielkanoc

Zawieszki wykonane z wydmuszek wprowadzą do domu wielkanocny nastrój. Są to ozdoby proste do wykonania, a przy tym bardzo efektowne. Zawieszone na drzewku przy pomocy wstążki zachwycą gości i domowników. Zrób to sam!

Ozdoby wielkanocne w formie własnoręcznie wykonanych zawieszek z wydmuszek i piór będą stanowić stylową i efektowną dekorację. Ich zrobienie nie jest skomplikowane potrzeba jedynie odrobina czasu i delikatności, aby nie uszkodzić wydmuszek.

Dekoracyjne zawieszki z wydmuszek na Wielkanoc -  materiały:

- wydmuszki - farba akrylowa w różnych kolorach - farba metaliczna w kolorze srebrnym - pędzel - drewniane szpikulce - wykałaczki - satynowa wstążka (o szerokości 3 mm) - pióra - klej uniwersalny i taśma maskująca

fot. tesa

Dekoracyjne zawieszki z wydmuszek na Wielkanoc - sposób wykonania:

1. Pomaluj jajka na różne kolory farbą akrylową i pozostaw do wyschnięcia na drewnianym szpikulcu w szklance.

fot. tesa

2. Naklej na jedną część pokolorowanego jajka taśmę maskującą. Następnie nanieś farbę metaliczną. Uważaj, aby pod taśmę nie przedostała się farba. Pozostaw do wyschnięcia na drewnianym szpikulcu w szklance. Następnie ostrożnie usuń z jajka taśmę.

fot. tesa

3. Odetnij kawałek wykałaczki; przymocuj 25 cm wstążki satynowej wokół środka wykałaczki i delikatnie przeciągnij przez otwór w wydmuszce. Włóż w otwór dwa pióra i przyklej je kilkoma kroplami kleju uniwersalnego w płynie. Pozostaw do wyschnięcia, zawieś gotowe jajko na wielkanocnym drzewku za pomocą wstążki satynowej.

fot.tesa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.