Oryginalne pisanki na Wielkanoc: pozłacane jajka

Pozłacane pisanki to oryginalna ozdoba wielkanocna. Taka dekoracja jajek nie jest trudna, a wygląda bardzo efektownie. Pokazujemy, jak krok po kroku udekorować złote pisanki.

Tradycyjne pisanki wielkanocne dekoruje się farbami i woskiem, tworząc wzory ornamentalne i roślinne. [Zobacz także: Pisanki wielkanocne na różne sposoby. Jak udekorować jajka na Wielkanoc ] Warto jednak poeksperymentować nieco z innymi technikami dekorowania jajek. Złote pisanki to jedna z ciekawszych propozycji. Takie jajka będą efektownie wyglądać na wielkanocnym stole, jak i w świątecznym koszyczku. Pozłacane pisanki mają w sobie zarówno nutę glamour, jak i vintage ze względu na przetarcia. Natomiast żywe kolory w tle dodają im nowoczesnego looku. Dlatego te pisanki powinny przypaść do gustu wielu osobom.

Pisanki - zrób to sam

Zrobienie takich pisanek wymaga odrobiny cierpliwości, ale poziom trudności nie jest wysoki. Do ich wykonania polecamy farby i produkty do stylizacji Annie Sloan. W tutorialu pokazujemy, jak krok po kroku udekorować jajka.

Potrzebne będą: - Styropianowe jajka, - Farby akrylowe, - Klej do szlagmetalu, - Płatki złota lub mosiądzu, - Wosk bezbarwny, - Pędzle, - Gąbki do mycia naczyń.

Sposób wykonania:

Pomaluj styropianowe jajka na wybrany kolor. Przy malowaniu można wykorzystać kieliszek do jajka. Po wyschnięciu nałóż na jajko klej do płatków złota i szlagmetalu w miejscach, gdzie chcesz umieścić płatki mosiądzu. Na klej można nakładać płatki, gdy stanie się przezroczysty. Pognieć płatki mosiądzu w palcach tak, aby lekko je pomarszczyć. Przyklej płatki mosiądzu do jajka. Staraj się, aby wszędzie tam gdzie został nałożony klej trafił płatek, inaczej to miejsce będzie się lepiło. Po skończeniu tej czynności, warto całe jajko zabezpieczyć woskiem. Wosk najlepiej nakładać miękką gąbką do mycia naczyń.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Źródło: www.patynowy.pl

Zobacz wideo
Więcej o: