Zrób to sam: stolik z drewnianych skrzynek

Stolik z drewnianych skrzynek na owoce, to oryginalne i praktyczne dopełnienie wnętrza, a do tego niedrogie. Pokazujemy jak wykonać taki mebel połączony z gazetownikiem.

Potrzebne będą: - dwie drewniane skrzynki, w rodzaju głębszych z czterema szczebelkami głębokości - elektroszlifierka oscylacyjna i/lub papier ścierny; - bejce wodne w różnych odcieniach brązów; - jasnozielona farba akrylowa; - proste metalowe złączki (co najmniej 8) i dobrane do nich wkręty: - elektrowkrętarka; - gotowe, drewniane tłoczone nóżki.

Stolik można wykonać z gazetownikiem. Do tego będą potrzebne: - ok. 0,5 × 0,5 metra bawełnianego dobranego kolorystycznie materiału; - taker tapicerski; - ok 1 m. średniej grubości sznura; - pędzle, wałeczek malarski, miseczki na bejcę i farbę.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

KROK 1: oczyszczanie Zanim skrzynki zamienimy w meble trzeba je dokładnie oczyścić i wyszlifować. Łatwiej jest elektroszlifierką - na każdą potrzeba ok. 30 minut. Skrzynki można też oczyścić papierem ściernym.

KROK 2: bejcowanie Żeby uzyskać rustykalny wygląd, najlepsze będą bejce wodne. Można je pomalować bejcami w różnych odcieniach. Dzięki temu skrzynki wyglądają tak, jakby drewno naturalnie ciemniało.

KROK 3: malowanie Wnętrze skrzynek pomaluj cienką warstwą jasno-zielonej farby akrylowej.

KROK 4: skręcanie Po wyschnięciu skrzynki należy ze sobą połączyć. Zestaw je tak, żeby stykały się dnami. Po bokach przykręć po dwie złączki i jeszcze trzy dodatkowo z tej strony, która ma być dnem stolika.

KROK 5: miejsce na gazety Z kawałka materiału uszyj zasłonkę. Można to zrobić przy pomocy maszyny do szycia, jak i ręcznie. W materiale wymierzonym na szerokość skrzynki robimy zakładkę na grubość nieco większą niż sznur (tak, by można przez nią go przeciągnąć). Z jednej strony stolika, pomiędzy szczebelkami, przeciągamy sznur i przymocowujemy go za pomocą złączki. Na sznur naciągamy materiał i z jego drugim końcem robimy to samo, co z pierwszym - czyli przekładamy przez otwór między szczebelkami, przymocowujemy złączką i zakręcamy węzeł.

KROK 6: wykończenie Materiał maskujący gazetownik zaginamy tak, by tworzył kieszonkę i za pomocą takera tapicerskiego przytwierdzamy go do drewna.

Autorkami tutorialu są Majsterki .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.