Ile kosztuje odnowienie szafki? Sprawdzamy, czy się opłaca

Nie wyrzucajmy starej szafki. Zróbmy jej lifting zmieniając kolor, dodając ozdobne elementy, a zyska klasę i styl. Ile kosztuje odnowienie szafki? Czy to się opłaca? Sprawdźmy.

Zdarza się, że mamy starą szafkę, która straszy. Nie wyrzucajmy jej. Tak, jak ta szafka na buty. Sprawdzamy ile faktycznie kosztuje samodzielne odnowienie szafki. Czy to się opłaca, czy lepiej kupić nową?

Co potrzebujemy do odnowienia i ile to kosztuje?

Po pierwsze potrzebny jest mebel, który chcemy zmienić, np. zwykła, nijaka szafka na buty. Za darmo.

Po drugie - do odnowienia szafki potrzebna jest farba kredowa i wosk. Litr farby kredowej marki Autentico kosztuje 120 zł, na dwukrotne pomalowanie szafki zużyjemy około 1/4 puszki, puszka wosku kosztuje 45 zł, zużyjemy go niewiele.

Po trzecie - ozdoby, czyli ornamenty, listwy i uchwyty.
- Trzy drewniane ornamenty po 11,80 zł = 35,40 zł.
- Listwy, szer. 1 cm - 1,80 zł/cm. Szafka ma wysokość 110 cm, szerokość 90 cm, a więc potrzeba 400 cm x 1,80 zł = 72 zł
- Trzy uchwyty po 11,50 zł = 34,50 zł

Podliczmy wszystko:
farba - około 30 zł
wosk - około 5 zł
ornamenty - 34,50 zł
listwy - 72 zł
uchwyty - 34,50 zł
Razem: 176 zł

Odnowienie szafki: Mało czy dużo?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dosyć dużo, ale jak na stylową szafkę nie jest to wysoka kwota. Można, oczywiście, te koszty zmniejszyć kupując tańsze listwy, ornamenty i uchwyty, albo zamiast ornamentów zrobić reliefy przy pomocy szablonów.
Z drugiej strony pewne jest, że takiej szafki nigdzie nie kupimy, jest tylko jedna i wyjątkowa. A satysfakcja, że zrobiliśmy ją sami - bezcenna.  

Więcej na: dekudeku.pl

Więcej o:
Komentarze (8)
Ile kosztuje odnowienie szafki? Sprawdzamy, czy się opłaca
Zaloguj się
 • jerrykot1

  Oceniono 30 razy 22

  Metamorfoza do kitu. Przerost formy nad treścią, niestety. Ornamenty nie pasują do tak zgrzebnego mebla. Wystarczyłoby zmienić kolor frontów i uchwyty i byłoby dobrze - jeśli w ogóle jest sens taki mebel rewitalizować.....

 • baba67

  Oceniono 16 razy 8

  Przecież ta szafka wyjściowa jest w dobrym stanie, nie wygląda na zniszczona ani uszkodzona, po co wyrzucać? Jeśli natomiast sie znudziła mozna oplylic na allegro a za uzyskana kasę plus to co się wydało kupic cos co sie bardziej w danej chwili podoba.

 • art_102

  Oceniono 6 razy 6

  Nie wiem dlaczego krytykujecie przerobienie szafki na buty? Wiem, że to zabawa na potrzeby artykułu, ale może podpowiedzieć wielu ludziom, co zrobić ze szafami po remoncie domu. To nie musi być arcydzieło, ważne że zrobione samodzielnie, bo to sprawia radość, do tego. np. dostosowane do nowego wystroju mieszkania...
  Wielokrotnie ratuję w ten sposób meble i finanse znajomych, którym tłumacze, że nie muszą wymieniać całego umeblowania na nowe, żeby uzyskać efekt całkowitej metamorfozy. Rzadko można kupić nowe meble, które w całości spełniałyby nasze oczekiwania, więc tszeba i tak iść na jakiś kompromis, poza tym oglądajac dzisiejsza ofertę w róznych sklepach, widze wszędzie to samo, tylko ilość zer w cenie sie zmienia w zależności od tego, czy to jest sieciówka, czy "salon meblowy lux":) Stare meble mają tę zaletę, że przeważnie są wykonane z lepszych materiałów i mają ładne proporcje, więc lekka zmiana, i można zyskać mebel za jaki musielibyśmy zapłacić fortunę w jakimś artystycznym salonie meblowym.
  Jeśli coś można jeszcze wykorzystać, to trzeba to zrobić, szkoda kasy i środowiska, a i satysfakcja jest.

 • Justyna Gregier

  Oceniono 4 razy 4

  Metamorfoza nawet fajna,ale faktyczny koszt wynosi ponad 300 zł,bo przecież w sklepie nie sprzedają 1/4 puszki i niewiele wosku?????!!!! W zasadzie fajnie by było ja odnowić ale w trochę prostszym stylu no i taniej:)

 • Magdalena Sowa

  Oceniono 28 razy 2

  Sorry , ale wg mnie szafka jest Koszmarna. Za te niecałe 180 zł to można kupić jakiś inny mebel albo dołożyć i kupić coś fajnejszego. Meble diy się szybko rozpadają są to wyroby amatordkie więc nie mają szans przetrwać wielu lat.ten artykuł powstał pewnie po to żeby zareklamować ta mega droga farbę która odpadnie z koszmarne szafeczki w przyszłym sezonie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX