Kolorowa szafka do pokoju dziecka - zrób to sam

Zamiast kupować nowe meble do pokoju dziecka, sprawdź - może da się wykorzystać stare. Przy pomocy farby w prosty sposób nadasz szafce nowe życie, a przy okazji stworzysz ciekawą, tematyczną dekorację. Zrób to sam!

Farby wykorzystane w projekcie - emalia plamoodporna  Bondex Smart Paint w kolorach:

  • 1 x JAK MAKIEM ZASIAŁ (czerwony) 0,2 l
  • 1 x NIEBO NOCĄ (niebieski) 0,2 l
  • 1 x BIELSZY NIŻ MYŚLISZ (biały) 0,2 l

Kolorowa szafka do pokoju dziecka - KROK I

W tym projekcie wykorzystano regał Billy marki Ikea. Przy skręcaniu nowego mebla pomijamy mocowanie tyłu ("pleców"), w starym go usuwamy. Przed malowaniem mebel należy przetrzeć papierem ściernym w celu zmatowienia (papier o ziarnistości 220). Po przetarciu wilgotną szmatką malujemy regał na niebiesko - dwukrotnie, drugą warstwę kładziemy po wyschnięciu pierwszej.

Malowanie szafkiMalowanie szafki Fot. Pani to Potrafi

Kolorowa szafka do pokoju dziecka - KROK II

"Plecy" regału malujemy w całości na biało. Po wyschnięciu przyklejamy taśmę malarską tworząc pionowe pasy tej samej szerokości. Na środku znajdzie się niebieska gwiazda na białym tle, musimy zatem już teraz zakleić to miejsce, by go nie zamalować. Wyznaczmy kształt koła - przy pomocy dużego cyrkla lub okrągłej tacy. Zaklejamy wyznaczone koło taśmą malarską, nożykiem obcinając jej nadmiar.

Malowanie szafkiMalowanie szafki Fot. Pani to Potrafi

Tak przygotowane "plecy" mebla malujemy czerwonym kolorem (Bondex Smart Paint JAK MAKIEM ZASIAŁ) - kładziemy dwie warstwy, przy czym pierwszą nakładamy niemal suchym wałkiem, dzięki czemu farba nie wleje się pod taśmę i uzyskamy idealne brzegi. Po wyschnięciu odklejamy pionowe pasy z taśmy malarskiej, zaklejone koło zostawiamy - w jego obrębie stworzymy pięcioramienną gwiazdę.

Malowanie szafkiMalowanie szafki Fot. Pani to Potrafi

Po narysowaniu gwiazdy wycinamy ją przy pomocy nożyka. Po wycięciu odklejamy jej "wnętrze", spiczaste końce ramion oklejamy dodatkową warstwą taśmy i całość malujemy na granatowo (Bondex Smart Paint NIEBO NOCĄ) - pierwsza warstwa cienka, druga normalnie. Po wyschnięciu przybijamy plecówkę do regału. Po bokach montujemy 2 wieszaki - przydadzą się do zawieszenia plecaka, bluzy, itp.

Malowanie szafki - gotowe!Malowanie szafki - gotowe! Fot. Pani to Potrafi

Podsumowanie poniesionych kosztów:

  • Regał Ikea Billy 129 zł
  • Wieszak przykręcany na ubrania 24 zł x 2 = 48 zł
  • Emalia plamoodporna Bondex Smart Paint 3 x 19,98 zł = 59,94 zł
  • Taśma malarska PRECISION SENSITIVE TESA TAPE 14 zł
  • Wałek z kuwetą ok. 15 zł
  • Nożyk do papieru ok. 5 zł

Koszt całości 270,94 zł

Podsumowanie zawiera koszt zakupu regału, który możemy odjąć, jeśli poddamy metamorfozie już posiadany mebel.

Więcej o:
Copyright © Agora SA