Farba renowacyjna do malowania ceramiki łazienkowej. Jak pomalować umywalkę i wannę?

Ceramika łazienkowa cieszy oczy, kiedy jest nowa. Ale co robić, kiedy ma już swoje lata, jest poszarzała i porysowana? Nie trzeba się jej od razu pozbywać, wystarczy użyć farby renowacyjnej - podpowiemy, jak pomalować wannę i umywalkę!

Farba renowacyjna do malowania ceramiki łazienkowej

Bez względu na to, jak bardzo dbamy o ceramikę łazienkową, wcześniej czy później na jej powierzchni pojawią się odbarwienia, odpryski i nieestetyczne zacieki. Wymiana wanny czy umywalki wiąże się ze sporymi kosztami - szczególnie, gdy musimy obudować wannę lub kupić nową umywalkę razem z szafką. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przyjdzie specjalna farba - Emalia do ceramiki sanitarnej V33.

Jest to produkt przeznaczony do odnawiania nieakrylowych powierzchni urządzeń sanitarnych, jak np. wanny czy umywalki. Farba po wyschnięciu tworzy powłokę odporną na działanie wody i detergentów, łuszczenie, zarysowania oraz uderzenia.

Jak pomalować wannę i umywalkę farbą renowacyjną

KROK I

Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia powierzchni wanny lub umywalki - myjemy i odtłuszczamy, zostawiamy na parę chwil do wyschnięcia. Szlifujemy papierem ściernym, a następnie dokładnie usuwamy nagromadzony pył.

KROK II

Farbę nakładamy przy pomocy pędzla lub wałka, równomiernie na całą powierzchnię (przedtem należy dokładnie wymieszać produkt). Po upływie 4-6 godzin przecieramy papierem ściernym i usuwamy pył, następnie nakładamy drugą warstwę farby. Aby całkowicie wyschnąć, produkt potrzebuje 24 godzin, a do uzyskania pełnej twardości 4 dni (od wyschnięcia).

Uwaga: Farbę należy zużyć w ciągu 12 godzin od otwarcia.

KROK III

Ceramika wygląda jak nowa, możemy już się cieszyć z odnowionej łazienki!

Emalia do ceramiki sanitarnej

  • Producent: V33
  • Kolor: biały połysk
  • Czas schnięcia: między poszczególnymi warstwami: 4 godziny
  • Opakowanie i cena: 0,5l – 84,98 zł

Remont w 48 godzin: metamorfoza małej łazienki w bloku w Ursusie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.