33 m kw. dla 2 osób Jak zagospodarować długi przedpokój

W naszym niewielkim mieszkaniu chcielibyśmy wydzielić aneks sypialny i znaleźć miejsce na choćby małą garderobę.

Propozycja 1

Justyna Burdow-Gołoś

Dzięki zmniejszeniu przedpokoju przy drzwiach wejściowych do mieszkania powstała spora garderoba zamykana łamanymi drzwiami, powiększona została łazienka, a przy kuchni zmieścił się wygodny kąt jadalny z dużym stołem. Kuchnia jest całkowicie otwarta na pokój; ciąg roboczy w kształcie litery L sięga aż pod narożne okno.

Ścianę łazienki od strony pokoju proponuję zabudować półkami na sprzęt radiowo-telewizyjny i na książki. Naprzeciwko nich usytuowałam kąt wypoczynkowy. Rozkładaną kanapę od strony przedpokoju osłania wysoka komoda.

W sporej łazience z przesuwanymi drzwiami, które nie zajmują miejsca w malutkim przedpokoju, jest asymetryczna narożna wanna (100 x 150 cm) i sedes. Pozostałe urządzenia umieściłam we wnękach: w małej, zamykanej - płytką pralkę (38 x 60 cm), a w większej - zamontowaną w blacie okrągłą umywalkę (śr. 43 cm).

Propozycja 2

Krzysztof Radzanowski

W przedpokoju przy wejściu do mieszkania wydzieliłem małą garderobę. Drzwi do łazienki są w skośnej ściance, a do pokoju dziennego wiedzie szerokie przejście. Nowa kuchnia jest niewielka, ale mieszczą się w niej wszystkie niezbędne urządzenia - ciąg roboczy został usytuowany wzdłuż trzech ścian. W dawnej kuchni znajduje się sypialnia. Wchodzi się do niej z pokoju dziennego, w którym wydzieliłem dwa aneksy: wypoczynkowy oraz - przy wyjściu na loggię - jadalny.

Łazienka została trochę powiększona. Mieści się w niej narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 48 cm), pralka otwierana od góry (45 x 60 cm) i sedes.

Więcej o: