38 m2. Pokój z kątem sypialnym

W moim nowym mieszkaniu mogę jeszcze zmienić układ ścian. Przede wszystkim chciałabym wydzielić kameralne miejsce do spania. Potrzebny jest mi także choćby niewielki kąt do pracy. Kuchnię chętnie pozostawiłabym otwartą na pokój, bo często przyjmuję gości.Czy w pobliżu kuchni zmieści się stół? Zastanawiam się, jaką kabinę prysznicową wybrać do łazienki i gdzie zaplanować niezbędne szafy. Marlena ze Szczecina

Justyna Burdow-Gołoś

Aneks sypialny powstał w głębi pokoju, przy oknach. Został wydzielony dwoma ściankami. W jednej z nich, od strony kuchni, są dekoracyjne luksfery.

Aneks sypialny jest jednocześnie miejscem do pracy - oprócz łóżka mieści się tu biurko. Przy ścianie oddzielającej sypialnię od pokoju stoi kanapa; ścianę naprzeciwko zajmują szafki na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz szafa wnękowa. Przy drugiej, kuchennej ścianie zmieścił się kąt jadalny. W nieco zmniejszonej kuchni zaplanowałam ciąg roboczy w kształcie litery L. Lodówka stoi przy wejściu. Nieznacznie mniejsza jest również łazienka. Dzięki temu w przedpokoju udało się wydzielić niewielkie pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pralkę otwieraną od góry (40 x 60 cm). W przedpokoju, po obu stronach drzwi wejściowych, zaplanowałam dwie szafy. W łazience natomiast proponuję zainstalować narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), sedes i umywalkę (szer. 50 cm).

Krzysztof Radzanowski

Również w tej wersji kąt sypialny znajduje się w rogu pokoju - to najlepsze miejsce. Od części dziennej oddziela go tylko krótka ścianka, ale w razie potrzeby można go przysłaniać parawanem.

W niewielkiej sypialni zaplanowałem tylko łóżko. Tuż obok, przy balkonowych drzwiach w części dziennej, jest kąt do pracy z niewielkim biurkiem. Przy wejściu do pokoju znajduje się część wypoczynkowa z kanapą i regałem, a wzdłuż ściany łazienki - dwie wnęki (np. na witryny). Do aneksu sypialnego przylega kuchnia; z pokoju prowadzi do niej szerokie przejście bez drzwi. Ciąg roboczy w kształcie litery L jest zakończony szerokim blatem, który pełni funkcję stołu. Duże zmiany zaszły w części wejściowej mieszkania. Z przedpokoju do pokoju wchodzi się przez biegnący skosem korytarzyk z drzwiami do łazienki i wygospodarowanej w jej sąsiedztwie garderoby. W łazience jest narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), sedes, umywalka (szer. 50 cm) i pralka (45 x 60 cm).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.