35,5 m kw. dla 2 osób Wydzielona mała sypialnia

Nasze nowe mieszkanie jest niewielkie i ma tylko jeden pokój. Chcielibyśmy urządzić w nim otwartą przestrzeń dzienną, a w niej wydzielić choćby mały aneks sypialny. Jest nam również bardzo potrzebny kąt do pracy. Czy uda się jeszcze gdzieś wygospodarować miejsce na szafy? Katarzyna z Poznania

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

Zabudowę kuchenną tworzą dwa oddzielne ciągi. Jeden jest usytuowany wzdłuż ściany, drugi pełni funkcję barku, a zarazem oddziela kuchnię od pokoju. Przy wejściu do kuchni znajduje się wnęka na lodówkę. W pokoju dziennym w części wypoczynkowej jest fotel i kanapa. We wnękach przy wejściu mieści się duży regał na sprzęt radiowo-telewizyjny i mniejszy na książki. Sypialnia jest zamykana przesuwanymi drzwiami. W niewielkim pomieszczeniu oprócz łóżka mieści się szafa. Dwie inne szafy są w przedpokoju we wnękach. Przy jednej z nich powstało kameralne miejsce do pracy.

Łazienka została nieco zmniejszona, ale mieszczą się w niej niezbędne urządzenia: wanna (70 x 170 cm), duża umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz pralka otwierana od góry (50 x 60 cm).

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Usytuowany centralnie aneks kuchenny tworzy z pokojem i przedpokojem otwartą część dzienną. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Za jedną z wydzielających go ścian (niepełną, bo z otworem) usytuowałam kąt jadalny z dużym stołem. Z części przestrzeni dziennej, niedaleko wejścia do mieszkania, wydzieliłam sporą garderobę. Łazienka pozostała w zaplanowanym miejscu. Jest w niej narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), sedes, umywalka (szer. 60 cm), płytka pralka (45 x 60 cm) oraz mała szafka na kosmetyki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.