38,5 m kw., dla 2 osób: dodatkowy pokój w małej kawalerce

Już niedługo wprowadzimy się do nowego mieszkania, w którym możemy jeszcze zmienić układ ścian działowych. Dobrze się składa, bo jest nam potrzebny drugi pokój na naszą sypialnię. Aby zyskać na nią miejsce, zamierzamy przenieść kuchnię do pokoju - prosimy o pomoc w przeprowadzeniu takiej zmiany, bo sami sobie nie poradzimy. W mieszkaniu jest dość duży przedpokój, zastanawiamy się, jak go zagospodarować - gdzie np. umieścić szafę ubraniową. Darek z Bydgoszczy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Ciąg roboczy w KUCHNI ma kształt litery L; z obu stron jest osłonięty jedynie wąskimi ściankami (za jedną z nich ukryłam lodówkę). Umowną granicę pomiędzy otwartą kuchnią a pozostałą częścią POKOJU DZIENNEGO stanowi kąt jadalny z prostokątnym stołem.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Aneks wypoczynkowy, usytuowany w głębi strefy dziennej, wyposażyłam w narożną kanapę o nietypowej formie i stolik kawowy; przy ścianie sypialni, po drugiej stronie drzwi balkonowych, stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

ŁAZIENKĘ nieznacznie powiększyłam kosztem przedpokoju. W głębi proponuję umieścić kabinę prysznicową zajmującą całą szerokość pomieszczenia (brodzik 90 x 90 cm oraz drzwi). Jest też umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes i płytka pralka (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

KUCHNIĘ z funkcjonalną zabudową w kształcie litery L oddziela od reszty pokoju dziennego ścianka, którą proponuję częściowo przeszklić luksferami. Przy niej umieściłem kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem; naprzeciwko stoi szafka na sprzęt RTV. W głębi, przy wyjściu na balkon, znajduje się kącik jadalny z prostokątnym stołem. Zamykana suwanymi drzwiami SYPIALNIA jest co prawda mała (mieści się tu tylko łóżko i szafka nocna), ale za to widna (z oknem).

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W ŁAZIENCE zaplanowałem wannę (150 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm), podwieszany sedes i otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm). W PRZEDPOKOJU wystarczyło miejsca na dwie szafy ubraniowe.

Zobacz także:

37,8 m kw. dla 2 osób: miejsce do spania w niedużej kawalerce

35,4 m kw. dla 2 osób: mała kawalerka może być wygodna

36,4 m kw. dla 2 osób: kawalerka dla dwojga

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.