Pomysłowo urządzona kawalerka. 16 m kw. pełne świetnych rozwiązań

Ta pomysłowo urządzona kawalerka powstała z dawnej... łazienki. Sprawdzamy, jak się tu mieszka.

Ta 16-metrowa kawalerka w kamienicy w centrum Paryża była kiedyś częścią dużego apartamentu. Właściciel postanowił wyodrębnić jedną część i stworzyć osobne mieszkanie dla swojego syna, studenta. Do tego celu najlepiej nadawał się spory, jasny pokój kąpielowy.

Architekci Julie Nabucet i Marc Baillargeon podjęli się zadania przemiany pomieszczenia w niewielkie, komfortowe mieszkanie dla jednaj osoby. Ponieważ pokój jest wysoki, zdecydowano się na podniesienie części podłogi i stworzenie podestu, na którym umieszczono kuchnię i łazienkę.

fot. Sylvie Durand et Alain Potignon/julienabucet.com

W aranżacji tak małych mieszkań, sporym problemem jest zazwyczaj łóżko, które bardzo trudno ukryć. Francuscy architekci wykorzystali miejsce pod podestem, tworząc specjalną wysuwaną szufladę kryjącą sporych rozmiarów materac. Łóżko można więc całkowicie schować lub częściowo wysunąć, przemieniając je (za pomocą kilku poduszek) w wygodną sofę.

W mieszkaniu jest jeszcze więcej sprytnych rozwiań. Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie stopni prowadzących do kuchni. Są one jednocześnie sporymi schowkami. Podłużny stolik można jednym ruchem schować pod wiszące na ścianach szafki. Co sądzicie o tej kawalerce?

Zobacz wideo
Więcej o: