Niesamowite mieszkanie architekta. Ma zaledwie 10 m kw.!

Czy można wygodnie mieszkać na 10 m kw.? Zaglądamy do maleńkiego mieszkania architekta.

Uwielbiamy pokazywać Wam małe mieszkania! Zawsze znajdujemy w nich mnóstwo inspirujących rozwiązań, które można "przemycić" do naszych czterech kątów. Dziś zabieramy Was do samego serca Rzymu, do uroczego mieszkanka znajdującego się w zaułku niedaleko Zamku Świętego Anioła.

Właścicielem mieszkania w XVIII wiecznej kamienicy, jest architekt Marco Pierazzi, który ma prawdziwą słabość do przywracania życia zapomnianym, historycznym miejscom.  W małym pomieszczeniu na paterze mieścił się warsztat, zakład blacharski i kiosk, w którym sprzedawano gazety. Po jego zamknięciu, lokal długo stał pusty.

Byłem zafascynowany tym miejscem. Choć nikt mi nie wierzył, postanowiłem urządzić tu mieszkanie!

- pisze na swojej stronie internetowej Marco Pierazzi.

Architekt zaznacza, że jego mieszkanie ma ok. 10 m kw. powierzchni (mierzonej po podłodze). Faktycznie, mały apartament ma zaledwie 1,8 m szerokości i niecałe 4 m. długości. Warto jednak zaznaczyć, że lokal ten jest na tyle wysoki, że z powodzeniem można było w nim zamontować antresolę, o powierzchni ok. 3 m kw. Remontem i aranżacją nowego wnętrza zajął się właściciel, we współpracy z zespołem profesjonalistów specjalizujących się w renowacji zabytkowych budynków.

Zajrzyjmy do środka. W mieszkanku, o wielkości małego pokoju, zaaranżowano w pełni wyposażoną kuchnię z szafkami oraz łazienkę z dużą kabiną prysznicową. Po schodkach można dostać się na antresolę na której ulokowano salon pełniący jednocześnie funkcję sypialni. Na ścianie powieszono telewizor. Mieszkanko zostało przemyślane w każdym szczególe - pełno tu szafek, schowków i półek.

Jak Wam się podoba ten mikro apartament?

Więcej o: