Jak się mieszka na 8 m kw.? [MIKROSKOPIJNE MIESZKANIE]

Zaglądamy do maleńkiego mieszkania na poddaszu kamienicy.

Urządzanie małych mieszkań to prawdziwe wyzwanie. Im mniejsza powierzchnia, tym trudniej pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty. To właśnie w mikroskopijnych mieszkaniach można znaleźć najwięcej ciekawych rozwiązań! Dziś prezentujemy Wam niezwykłą kawalerkę. To jedno z najmniejszych mieszkań, jakie do tej pory widzieliśmy - całkowita powierzchnia to zaledwie 8 m kw.! Wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni Kitoko.

Mieszkanie znajduje się w haussmannowskiej kamienicy w samym sercu Paryża. Siedmiopiętrowy budynek powstał w drugiej połowie XIX wieku. Na poddaszu znajdowały się maleńkie mieszania dla służby. Przez wiele lat pomieszczenia te pełniły funkcję schowków i suszarni. Ogromny wzrost cen mieszkań w Paryżu sprawił, że małe mieszkania na poddaszu stały się łakomym kąskiem dla osób, chcącym mieszkać w sercu miasta.

Do mieszkania można dostać się wyłącznie "kuchennymi schodami", czyli klatką schodową przeznaczoną wyłącznie dla służby. Wdrapanie się na siódme piętro to nie lada wyzwanie! Mieszkanie składa się z pokoju z kuchnią oraz łazienki. Architekci zabudowali jedną ze ścian, "ukrywając" w niej wszystkie meble i sprzęty. To właśnie w tej zabudowie znajduje się łóżko, szafa, półki na książki, schowki na pościel a nawet stół z dwoma krzesłami. Pod oknem zaaranżowano kuchnię. Wyposażona jest ona w kuchenkę mikrofalową i lodówkę, a pod podnoszonym blatem "schowano" mały, jednokomorowy zlew. Przy kuchni znajduje się wejście do łazienki z prysznicem.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę że nie da się wygodnie mieszkać na tak małej powierzchni. Jednak sami przyznacie, że wykorzystano ją świetnie!

Więcej małych mieszkań znajdziecie tu>>

Więcej o: