Kawalerka w wersji mikro. To mieszkanie ma tylko 18 m kw.

W tym 18-metrowym mieszkaniu znajdziemy mnóstwo pomysłowych rozwiązań. Architekci udowadniają, że kawalerka może być nie tylko ładna ale i wygodna.

Nie da się ukryć, Paryż jest drogim miastem. Ceny mieszkań osiągają zawrotne sumy, dlatego każdy metr jest tu na wagę złota. Zaglądamy dziś do pewnej kawalerki w sercu miasta.

Mieszkanie ma zaledwie 18 m kw. Tak małe powierzchnie to duże wyzwanie dla architektów. Jak na niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty? Jak sprawić, by mimo ograniczonego metrażu mieszkanie było funkcjonalnie?

18 m kw. to bardzo mało, ale Geraldine Laferte udało się tu zaprojektować kuchnię, jadalnię, salon, miejsce do pracy, sypialnię i łazienkę. Wygospodarowano tu też sporo miejsca do przechowywania.

Kawalerka była w opłakanym stanie. Gdy tylko projektantka przekroczyła próg mieszkania, jej oczom ukazały się odrapane resztki tapet, pożółkłe ściany i popękane płytki. Przez środek salonu biegła... plastikowa rura.

Głównym założeniem projektantki było maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni. Wysokie sufity pozwoliły na zamontowanie łóżka, które w razie potrzeby można schować w ścianie. Stanęła tu także sofa, pod którą można schować mały stolik kawowy i dwa dodatkowe siedziska. Stół dla dwóch osób oraz biurko do pracy również można schować w ścianę. Warto zwrócić uwagę, że w mieszkaniu jest bardzo dużo miejsca do przechowywania.

Podoba nam się kolorystyka mieszkania. Biel w połączeniu z czernią i drewnem w ciepłym odcieniu sprawiła, że wnętrza są bardzo przytulne. Ciekawym akcentem jest tapeta w roślinne motywy na jeden ze ścian.

Jak Wam się podoba ta kawalerka? My jesteśmy pod wrażeniem!

Więcej o: