46,5 m kw., dla 2 osób: kiedy przedpokój jest mały i nieustawny

Nasze dwupokojowe mieszkanie nie jest zbyt funkcjonalne. Przede wszystkim mamy problem z przedpokojem - zbyt małym, by pomieścić w nim szafę. Nie odpowiada nam też jego kształt. Jak powiększyć to kłopotliwe pomieszczenie i gdzie umieścić pojemną szafę? Nie obędzie się pewnie bez przesunięcia łazienki. Zastanawiamy się nad zagospodarowaniem przestrzeni dziennej, czyli pokoju i kuchni. Narysowane na planie ściany to propozycja dewelopera, ich układ możemy zmienić. Wojciech z Białegostoku

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Aby przebudować przedpokój, rzeczywiście trzeba było przesunąć łazienkę, która przy okazji została również powiększona. Za nią, przy oknie, proponuję zaaranżować otwartą kuchnię (urządzenia AGD można podłączyć do pionu wodno-kanalizacyjnego w łazience). Funkcjonalny ciąg roboczy ma kształt litery U; zaczyna się zabudowaną lodówką, wysuniętą na pokój dzienny. Przy drugim oknie (balkonowym) usytuowałam kąt jadalny.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Pozostałą część przestrzeni dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z narożną kanapą, stolikiem oraz regałami zbudowanymi wzdłuż ściany bez okna. Naprzeciw, we wnęce wygospodarowanej kosztem KUCHNI i łazienki, umieściłam szafkę na sprzęt RTV.

SYPIALNIA , urządzona w miejscu dawnej kuchni, w przyszłości może być pokojem dziecka (wtedy miejscem do spania rodziców będzie kanapa w pokoju dziennym). Oprócz szafy stoi w niej dostępne z dwóch stron duże łóżko.

ŁAZIENKA jest teraz bardzo ustawna. Mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), zamontowana na długim blacie umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes i pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

KUCHNIA pozostała aneksem otwartym na pokój dzienny. Na umownej granicy między tymi pomieszczeniami zaplanowałam kąt jadalny z prostokątnym stołem. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; urządzenia AGD są oddzielone krótkimi odcinkami blatu. W strefie wypoczynkowej stoi narożna kanapa (ustawiona nietypowo na środku wnętrza), dwa stoliki i długa zabudowa z miejscem m.in. na sprzęt radiowo-telewizyjny. W SYPIALNI króluje dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi po bokach.

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

Kształt i wielkość ŁAZIENKI nie zostały zmienione. Nie jest zbyt duża, ale bez problemu mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm).

Zobacz także:

40,6 m kw. dla 1 osoby: sposób na ciasny przedpokój i kuchnię

56 m kw. dla 2 osób: otwieramy kuchnię na pokój dzienny

47,5 m kw. dla 2 osób: szafy, schowek i praktyczna garderoba

Więcej o: