54 m kw., dla 2 osób: wygodna kuchnia na dwa sposoby

Urządzenie nowego mieszkania to kilka wielkich wyzwań. Jednym z nich jest kuchnia. Została zapro-jektowana jako otwarty aneks - jak ją zaaranżować? Czy dobrym pomysłem będzie zlikwidowanie wejścia do niej z przedpokoju? Dzięki temu zyskalibyśmy pełną ścianę w przedpokoju i łatwiej byłoby znaleźć w nim miejsce na szafę. Jedna szafa zresztą nie wystarczy - gdzie zaplanować drugą? Może w sypialni? Ten pokój wydaje nam się jednak zbyt mały i na duże łóżko, i na schowek. Renata z Białegostoku

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Na umownej granicy pomiędzy KUCHNIĄ a pokojem dziennym usytuowałam kąt jadalny z prostokątnym stołem (jego funkcję może również pełnić duży blat). Lodówkę, zainstalowaną na początku ciągu roboczego, zasłania wąska ścianka. Pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem a kuchenką przewidziałam spore odcinku blatu do pracy.

NEWSLETTER:

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

W POKOJU DZIENNYM zaplanowałam aneks wypoczynkowy z kanapą, fotelem i stolikiem kawowym. Przy oknie jest kąt do pracy z niewielkim biurkiem.

Ściana SYPIALNI została tak załamana, by powstały wnęki różnej wielkości: od strony kąta wypoczynkowego na sprzęt radiowo-telewizyjny, natomiast od strony nieco powiększonej sypialni - dwie głębsze, (przeznaczone na szafy-schowki) i jedna płytsza (np. na książki). Szafa zmieściła się również przy bocznej ścianie, miejsca do przechowywania nie powinno więc Państwu brakować. Centralne miejsce w pokoju zajmuje dostępne z dwóch stron duże łóżko ze stolikami nocnymi po bokach.

W ŁAZIENCE

Rozwiązanie 2

Tomasz Wieczorek

Pozostałą przestrzeń POKOJU DZIENNEGO zajmuje kąt wypoczynkowy. Sypialnię wydziela ciąg wnękowych regałów, które zastąpiły ścianę. Przy regałach, na suficie od strony sypialni, proponuję zamocować rolety; opuszczone będą stanowiły dodatkową przesłonę, a po ich podniesieniu regały z książkami staną się efektowną ażurową przegrodą.

PRENUMERATA:

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

Ściana pomiędzy sypialnią a ŁAZIENKĄ

Zobacz także:

46,5 m kw., dla 2 osób: kiedy przedpokój jest mały i nieustawny

54,4 m kw. dla 3 osób: dodatkowa sypialnia w miejscu kuchni?

48,4 m kw., dla 2 osób: otwarta kuchnia, a przy niej kąt jadalny

Więcej o: