53,8 m kw., dla 3 osób: szukamy miejsca na pokój dla dziecka

Kupiliśmy niedawno dwupokojowe mieszkanie, tymczasem potrzebny jest nam dodatkowy, trzeci pokój, przeznaczony dla naszego synka. Gdzie znaleźć na niego miejsce? Poradźcie, proszę, bo sami nie poradzimy sobie z tym problemem. W tej chwili kuchnia jest osobnym, zamykanym pomieszczeniem. Myślimy o otwarciu jej na pokój dzienny i zastanawiamy się, jak po połączeniu tych pomieszczeń zaaranżować przestrzeń dzienną. Chcielibyśmy, by znalazł się w niej stół. Mariusz z Katowic

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Drzwi suwane do Państwa SYPIALNI warto zrobić z mlecznego szkła, które ogranicza widoczność, a zarazem przepuszcza światło, co pozwoli doświetlić dość ciemną część dzienną. Ściana między sypialnią rodziców a POKOJEM DZIECIĘCYM została nieco przesunięta i tak ukształtowana, by powstały dwie wnęki na szafy ubraniowe: dużą (u rodziców) i małą (u dziecka). Jeszcze jedna szafa wnękowa znajduje się w przedpokoju, całkowicie otwartym na część dzienną. Od reszty wnętrza optycznie odróżnia go ceramiczna posadzka.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład, Zapisz się

Kuchenny ciąg roboczy z kuchenką i zlewem usytuowałam przy jednej ścianie. Zabudowana lodówka zajęła jedną z dwóch wnęk powstałych kosztem łazienki. Druga, mniejsza wnęka to dobre miejsce na dodatkową szafkę. W kącie wypoczynkowym stoi kanapa, fotel, stolik kawowy oraz szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Wzdłuż najdłuższej ściany proponuję zamontować długi pas podwieszanego sufitu, a w nim - oświetlenie halogenowe.

W ŁAZIENCE jest asymetryczna wanna narożna (90 x 150 cm), umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

W ciągu kuchennych szafek umieściłam lodówkę, kuchenkę oraz (najbliżej łazienkowej ścianki z pionami wodno-kanalizacyjnymi) zlewozmywak. Dzięki tej niewielkiej odległości prowadzącą do zlewu instalację można poprowadzić w posadzce, zachowując niezbędny spadek rury kanalizacyjnej. Ciąg roboczy od strony PRZEDPOKOJU jest osłonięty ścianką.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

W pokoju dziecka stoi łóżko, biurko, regał oraz mała szafa; w SYPIALNI rodziców jest dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi po bokach i pojemna szafa zajmująca w całości najdłuższą ścianę. Do ŁAZIENKI proponuję wygodną prostokątną wannę (170 x 75 cm), podwieszany sedes i nablatową umywalkę (szer. 60 cm). W rogu obok niej zmieściła się standardowa pralka (60 x 60 cm).

Zobacz także:

51 m kw. dla 3 osób: nowe miejsce na kuchnię

51 m kw. dla 3 osób Oddzielny pokoik dla niemowlaka

64 m kw. dla 3 osób: gdzie wydzielić małą sypialnię