59 m kw. dla 2 osób Kameralne miejsce do pracy

Wkrótce przeprowadzimy się do nowego mieszkania (59 m kw, 2 pokoje). Możemy jeszcze zmienić układ ścian działowych. Lubimy przestrzeń, dlatego chcemy połączyć kuchnię z pokojem dziennym i urządzić kąt jadalny. Potrzebne jest nam również zaciszne miejsce do pracy. Nie wiemy, jak zaprojektować wnętrze, by wydzielone kąty tworzyły integralną całość. Anna z Warszawy

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Po usunięciu ścian między dużym pokojem, przedpokojem i kuchnią powstała przestronna część dzienna. W kącie do pracy, usytuowanym w narożniku przy sypialni, zaplanowałam biurko i regał na książki. W ścianki z płyt gipsowo-kartonowych warto wbudować pasy luksferów, które doświetlą kąt wypoczynkowy.

Przedpokój oddzielają tylko dwie krótkie ścianki. Przy jednej z nich jest aneks jadalny, przy drugiej - szafa i półokrągły regał. W kuchennej zabudowie w kształcie litery L zaplanowałam pod oknem długi blat.

Do sypialni wchodzi się z pokoju dziennego. Ścianka z wejściem została nieco przesunięta, dzięki czemu krótszą ścianę można w ca-łości zabudować szafami.

Łazienkę nieco powiększyłam kosztem przedpokoju. Mieści się w niej narożna wanna (145 x x 145 cm), sedes, wpuszczona w blat umywalka (szer. 48 cm) i szafka na łazienkowe akcesoria. Pod blatem jest płytka pralka (48 x 60 cm).

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Ściana między sypialnią a pokojem została tak ukształtowana, by powstały wnęki - na szafę, toaletkę i regaliki. Kąt do pracy z biurkiem i regałami jest na wprost wejścia. Duży pokój, przedpokój i kuchnia tworzą otwartą część dzienną. W jej centrum, za ścianką z wnękami, usytuowałam jadalnię. W głębi jest kąt wypoczynkowy osłonięty przegrodą z luksferów.

W łazience po przesunięciu ściany powstały dwie wnęki - na pralkę (60 x 60 cm) i kabinę prysznicową (85 x 85 cm). Jest tu także narożna asymetryczna wanna (90 x 160 cm), podwieszany sedes i umywalka (szer. 58 cm). Nieco zmniejszony przedpokój ma lepsze proporcje. Przy drzwiach wejściowych są dwie szafki.

Więcej o: