44m kw. dla 2 osób Więcej przestrzeni w małym wnętrzu

Razem z dzieckiem zajmujemy dwupokojowe mieszkanie (44 m kw). Jak je urządzić, by było dla nas wygodne? Dla dziecka potrzebny jest oddzielny pokój, mnie natomiast przydałaby się mała sypialnia lub choćby kąt do spania. Czy uda się znaleźć miejsce na większą garderobę? Marta z Warszawy

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

Otwarta przestrzeń zaczyna się już przy wejściu do mieszkania. Przedpokój jest wydzielony tylko ścianką z podświetlanymi wnękami, za którą stoi stół jadalniany. Kuchnia z jednym ciągiem roboczym i wnęką na lodówkę powstała w miejscu dawnej garderoby.

W pokoju dziennym oprócz kąta wypoczynkowego jest kąt sypialny - z wygodnym rozkładanym fotelem. Mały pokój został podzielony na dwie części. W mniejszej, bliżej wejścia do mieszkania, jest wygodna łazienka. W większej, z oknem, zaplanowałem pokój dziecięcy zamykany przeszklonymi suwanymi drzwiami.

W miejscu dawnej łazienki powstała spora garderoba. W nowej łazience mieści się prostokątna wanna (70 x 160 cm), sedes, umywalka (szer. 45 cm) i płytka pralka (38 x 60 cm) we wnęce wydzielonej wąskimi ściankami.

Propozycja 2

Wioletta Sawczuk

Łazienka pozostała tam, gdzie była, natomiast kuchnię urządziłam w miejscu garderoby. W ciągu roboczym w kształcie litery C mieszczą się wszystkie urządzenia. Naprzeciw kuchni jest kąt jadalny.

Z otwartej części dziennej wygospodarowałam mały aneks sypialny z załamanymi ściankami tworzącymi wnęki. Garderoba wydzielona z przestrzeni mniejszego pokoju jest prawie dwa razy większa niż pierwotnie planowana.

W łazience umieściłam prostokątną wannę (70 x 150 cm), podwieszany sedes, montowaną w blacie umywalkę (szer. 50 cm), a pod blatem ukryłam płytką pralkę (48 x 60 cm).

Więcej o: