57,8 m kw. dla 3 osób Miejsce na sypialnię

W dwupokojowym mieszkaniu chcielibyśmy wydzielić dla nas choćby mały, ale zamykany aneks sypialny. Mniejszy pokój zaplanowaliśmy dla dziecka. Nie wiemy, gdzie urządzić kąt jadalny z dużym stołem. Oprócz garderoby są nam potrzebne dodatkowe szafy - czy się gdzieś zmieszczą? Iza i Paweł z Poznania

Propozycja1

Krzysztof Radzanowski

Aneks sypialny, czyli dawna łazienka, został powiększony o część pokoju dziennego. W ścianie między pomieszczeniami proponuję zamontować taflę matowego szkła, która doświetli sypialnię, a zarazem ozdobi wnętrze. W ścianie przedpokoju, przy suficie, warto zrobić otwory wentylacyjne. Kuchnia pozostała w dawnym miejscu; od pokoju jest oddzielona wysoką ścianką - również z wbudowaną szklaną taflą. Od strony pokoju stoi przy niej stół. Pokój dziecka został połączony z garderobą, dzięki czemu w przedpokoju można było wygospodarować miejsce na dodatkowe szafy. Do pokoju wchodzi się przez drzwi osadzone w skośnej ścianie. Takie samo jest wejście do łazienki. W niej zaplanowałem narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), sedes, małą umywalkę (szer. 40 cm) oraz płytką pralkę (45 x 60 cm) we wnęce. Wentylacja z łazienki została poprowadzona nad podwieszanym sufitem do kominów w sypialni.

Propozycja2

Justyna Burdow-Gołoś

W minisypialni jest rozkładana kanapa, po rozsunięciu drzwi chowanych w ścianie aneks można więc połączyć z pokojem dziennym. W sypialni zmieściły się również duże szafy. Kuchnię z jednym ciągiem roboczym proponuję urządzić w zaplanowanym miejscu. Od strefy wypoczynkowej oddziela ją mały śniadaniowy stolik, przy którym od strony pokoju stoją dwie szafki na sprzęt radiowo-telewizyjny. Kąt jadalny z dużym stołem znajduje się przy wejściu do pokoju. Na swoich miejscach pozostały również łazienka, pokój dziecka i garderoba - tę nieznacznie powiększyłam i zamieniłam drzwi na składane, ułatwiając w ten sposób zagospodarowanie małego przedpokoju. W łazience zmieściła się duża pralka (60 x 60 cm) schowana w zamykanej wnęce sięgającej do sufitu, prostokątna wanna (80 x 170 cm), podwieszany sedes, umywalka (szer. 60 cm) oraz wysoka szafka.

Więcej o: