50 m kw. dla 2 osób Jak zagospodarować nietypowy przedpokój

Kupiliśmy nowe mieszkanie. Mamy problem z jego urządzeniem. Nie wiemy, jak zagospodarować nietypowy przedpokój i gdzie umieścić szafy. Postanowiliśmy powiększyć część dzienną i połączyć kuchnię z pokojem. W łazience chcielibyśmy mieć wannę. Oczywiście liczymy się z koniecznością przestawienia niektórych ścian, ale wolelibyśmy nie zmieniać zaplanowanego przeznaczenia pomieszczeń. Katarzyna ze Szczecina

Propozycja 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Zgodnie z życzeniem wprowadziłam niewielkie zmiany w układzie ścian. Kuchnię połączyłam z pokojem dziennym i w innym miejscu usytuowałam wejście do łazienki. Jej ścięty róg został zaokrąglony i wypełniony pustakami szklanymi. Przesunęłam też nieco ścianę z wejściem do sypialni, zyskując w ten sposób miejsce na narożną szafę w przedpokoju. W nieco zmniejszonym pokoju mieści się łóżko z szafkami nocnymi oraz duża szafa. W otwartej kuchni proponuję zabudowę z dwoma ciągami roboczymi. Dodatkowa wyspa z szafkami wyznacza umowną granicę między pomieszczeniami. Od strony pokoju stoi przy niej stół. W narożniku przy oknach usytuowałam kąt wypoczynkowy, a przy ścianie sypialni - regał na sprzęt radiowo-telewizyjny. Łazienka ma teraz znacznie lepsze proporcje. Zaplanowałam w niej asymetryczną wannę (75 x 150 cm), umywalkę (szer. 48 cm), sedes oraz pralkę (60 x 60 cm).

Propozycja 2

Ryszard Tomasik

Po przesunięciu ścian w przedpokoju sypialnia jest nieco mniejsza od planowanej, ale nadal ustawna. Teraz wchodzi się do niej z pokoju dziennego. Wzdłuż dłuższej ściany stoi łóżko z nocnymi szafkami, a przy wejściu - spora szafa wnękowa. W głębi otwartej części dziennej zaplanowałem kąt wypoczynkowy z dwoma narożnymi meblami: komodą (pod oknami) i kanapą. Bliżej kuchni usytuowałem wygodny kąt jadalny z okrągłym stołem. Kuchnię od pokoju oddziela fragment ciągu roboczego w kształcie litery C. W jego narożniku jest podwyższony blat-barek. Do łazienki wchodzi się teraz od strony pokoju dziennego. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę (70 x 160 cm), sedes, umywalkę (szer. 60 cm) i płytką pralkę (45 x 60 cm).

Więcej o: