60 m kw. dla 2 osób: gdzie wygospodarować pokój do pracy

Kupiliśmy dwupokojowe mieszkanie. Potrzebny jest nam choćby niewielki pokój do pracy. Myślimy o wydzieleniu aneksu kuchennego w pokoju dziennym i urządzeniu gabinetu w dawnej kuchni. Czy to dobry pomysł? Nie wiemy również, gdzie umieścić szafy. Agnieszka z Warszawy

Propozycja 1

Wioletta Sawczuk

Ciąg kuchenny został usytuowany w otwartej części dziennej przy ścianie łazienki i podłączony do znajdujących się tam pionów. Od strony wejścia do pokoju osłania go ścianka z wnęką na lodówkę. Z drugiej strony jest zakończony barkiem. Naprzeciwko, przy otwartym wejściu z przedpokoju, zaplanowałam kącik jadalny, a w głębi, w pobliżu balkonu - część wypoczynkową. W nieznacznie pomniejszonej łazience są dwie wnęki. Mniejsza z nich jest przeznaczona na płytką pralkę (42 x 60 cm), a większa - na podwieszany sedes i bidet. W pomieszczeniu zmieściła się też prostokątna wanna (70 x 150 cm), dwie umywalki (każda szer. 50 cm) i dwie płytkie szafki. Mały pokój i dawna kuchnia tworzą aneks sypialno - gabinetowy przedzielony chowanymi w ścianie przesuwanymi drzwiami. W przedpokoju, na wprost wejścia, jest miejsce na sporą szafę. Szafy zaplanowałam też w sypialni.

Propozycja 2

Krzysztof Radzanowski

Aneks kuchenny usytuowałem przy nieco zmniejszonej łazience. Ciąg roboczy w kształcie litery L oddziela od przedpokoju wąska ścianka. W rogu, w głębi, jest kąt jadalny, a bliżej wejścia do mieszkania - część wypoczynkowa. Spore zmiany zaszły w drugiej części mieszkania. Pokój został podzielony na dwa pomieszczenia - sypialnię i gabinet. Ścianę między nimi załamano, tworząc dwie wnęki - na łóżko w sypialni oraz na szafę i regalik w gabinecie. Wejścia do obu pokoi oraz do łazienki usytuowano w skośnych ściankach. Do łazienki wchodzi się przez przesuwane drzwi. Jest niewielka, ale mieszczą się w niej wszystkie potrzebne urządzenia. Jest tu narożna asymetryczna wanna (95 x 150 cm), umywalka (szer. 50 cm), podwieszany sedes i ładowana od góry pralka (40 x 60 cm).

Więcej o: