41,2 m kw. dla 1 osoby Mały kąt do pracy w sypialni

Kupiłam nowe mieszkanie. Mogę jeszcze zmienić jego układ, ale sama chyba sobie z tym nie poradzę. Najbardziej zależy mi na funkcjonalnym urządzeniu sypialni. Może być mała, ale chciałabym wygospodarować w niej miejsce do pracy. nie wiem, gdzie wydzielić kuchnię i gdzie umieścić szafy. Iwona z Warszawy

Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

Kuchnię od pokoju dziennego oddziela blat-barek pełniący funkcję stołu. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Sypialnia została nieco powiększona kosztem łazienki, a ta z kolei przesunięta w stronę wejścia do mieszkania. W sypialni zaplanowałem dwa kąty: jeden z dużym łóżkiem, drugi z biurkiem. Pomiędzy nimi, wzdłuż ściany, są dwie obszerne szafy wnękowe pełniące funkcję mini-garderoby. Do sypialni prowadzą z pokoju dziennego dwa wejścia zamykane przesuwanymi drzwiami. Wejścia są usytuowane po obu stronach ścianki z wnękami: na półki od strony sypialni i na sprzęt radiowo-telewizyjny od strony pokoju dziennego. W głębi pokoju dziennego, przy balkonowym oknie, usytuowałem kąt wypoczynkowy. W niewielkiej łazience jest murowany brodzik (85 x 130 cm), podwieszany sedes, duża umywalka (szer. 55 cm), a w zamykanej drzwiczkami wnęce przy wejściu - płytka pralka (42 x 60 cm).

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Ciąg kuchenny z zabudową w kształcie litery L od strony przedpokoju został osłonięty szafą wnękową. W otwartym przejściu jest dobre miejsce na niewielki kąt jadalny. Niezbyt obszerny, a na dodatek ciemny przedpokój warto połączyć z pokojem dziennym - pozwoli to doświetlić pomieszczenie i optycznie powiększyć wnętrze. Sypialnię zaaranżowałam w mniejszym pokoju. Wchodzi się do niej z pokoju dziennego przez szerokie (np. 190-centymetrowe) przesuwane drzwi, które po otwarciu chowają się w ścianach. Jeśli do sypialni wstawi Pani rozkładaną kanapę zamiast łóżka, w razie potrzeby będzie się mogła stać częścią strefy dziennej - wystarczy rozsunąć drzwi. Część wypoczynkowa znajduje się przy balkonowym oknie. Naprzeciwko kanapy, przy ścianie łazienki, jest szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. W ścianę tę można wbudować pustaki szklane - wpuszczą nieco dziennego światła do ciemnego pomieszczenia. W łazience umieściłam kabinę prysznicową (80 x 80 cm), podwieszany sedes, umywalkę (szer. 55 cm) i prostokątną wannę (80 x 170 cm). Pralka stoi w zamykanej wnęce w przedpokoju.

Więcej o: