52,3 m kw. dla 2 osób Otwarta przestrzeń dzienna

Nasze nowe mieszkanie składa się z dwóch pokoi, aneksu kuchennego i łazienki. Mogliśmy decydować o układzie ścian, wybraliśmy więc wariant z otwartą kuchnią. Chcielibyśmy zabudować ją ciągiem w kształcie litery C. W pobliżu kuchni jest nam potrzebny wygodny kąt jadalny z dużym stołem. Czy w wąskim przedpokoju i małej sypialni zmieszczą się szafy? Asia i Marcin z Gdyni

Propozycja 1

Ryszard Tomasik

Zgodnie z Państwa oczekiwaniami ciąg roboczy w aneksie kuchennym usytuowanym w planowanym miejscu ma kształt litery C. Z jednej strony osłania go ścianka, za którą jest ukryta lodówka, z drugiej znajduje się niewielki okrągły blat-barek pełniący funkcję stolika śniadaniowego. W pokoju dziennym, w pobliżu drzwi balkonowych, usytuowałem kąt jadalny z dużym stołem, a w narożniku przy wejściu - kąt wypoczynkowy z kanapą i fotelem. Przesunięcie ścian pokoi i łazienki pozwoliło wygospodarować w przedpokoju i w sypialni miejsce na szafy. Sypialnia jest nieco mniejsza niż w pierwotnej wersji, ale wygodna. Zaplanowałem w niej duże łóżko z nocnymi szafkami. W łazience mieści się prostokątna wanna (80 x 160 cm), sedes, umywalka (szer. 50 cm) i pralka (48 x 60 cm).

Propozycja 2

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Dawna łazienka jest teraz częścią funkcjonalnego przedpokoju z dużą szafą oraz narożną komodą (nad nią wiszą lustra). W narożniku przy wejściu do części dziennej zaprojektowałam otwartą kuchnię. Zabudowę w kształcie litery C od strony pokoju oddziela półkolisty blat-barek. Tuż obok znajduje się aneks jadalny, a w głębi - kąt wypoczynkowy z dwiema kanapami. Z pokoju dziennego wchodzi się do sypialni, która została urządzona w miejscu dawnego aneksu kuchennego. Mieści się w niej duże łóżko z nocnymi szafkami i spora szafa wnękowa. Z nową sypialnią sąsiaduje łazienka. W pomieszczeniu zaplanowałam narożną wannę (100 x 150 cm), sedes, montowaną na szafce dużą umywalkę (szer. 60 cm) oraz płytką pralkę (48 x 60 cm).

Więcej o: